Kai santykiai pavirsta žaidimu „Kas viršesnis”

  • Neleiskite partneriui vadovauti, čiupkite vairą į savo rankas;
  • Nerodykite pernelyg daug meilės ir rūpesčio, kitaip jums atsisės ant sprando;
  • Nedemonstruokite prisirišimo, kitaip partneris tuo pasinaudos;
  • Neženkite pirmojo žingsnio, kad neparodytumėte silpnumo…

Neaišku, iš kur atsirado šita absurdiška tendencija ir kada ji išsikvėps. Nejaugi santykiai tapo varžybomis „Kas viršesnis”? Kodėl „valdžia” pakeitė meilę? Ir kodėl mes kalbame apie santykius taip, tarytum ruoštumės eiti į karą?

Taip, labai daug žmonių išties bando gintis, kad nebūtų atstumti ir neliktų su sudaužyta širdimi, tačiau jei tikime, kad santykiuose turi jaustis valdžia (savaime aišku, ji priklauso jums), mes išties nustojame suprasti, kokia yra meilės esmė.

Nes valdžia – tai Ego, ir jeigu mylite ne širdimi, o Ego, jūs visais atvejais pralošite.

Valdžia ir troškimas vadovauti – viso labo iliuzija. Argi iš savo santykių norite prisiminti tik tuos momentus, kai jautėtės stipresnis? Žmonėms labiau norisi prisiminti švelnumą, glamones, rūpestingumą ir palaikymą, paramą. Prisiminti momentus, kai jie dovanojo savo meilę ir jautėsi mylimais.

Jei manote, kad „valdžia” santykiuose padarys juos geresniais, stabilesniais ir efektyvesniais, susimąstykite dar kartą. Žmonės išsiskiria dėl jausmų, o ne dėl valdžios. Jie išsilaksto į skirtingas puses, kai nebelieka emocinių ryšių ir išnyksta aistra. Viskas baigiasi tada, kai poros pradeda elgtis taip, tartum abu partneriai būtų atsidūrę skirtingose, neretai konkuruojančiose komandose.

Viskas dėl to, kad jeigu jūs nesielgiate kaip komanda, jūs negalėsite nugalėti. Geros komandos išlošia, kai veikia bendrai, kaip viena visuma, darnus organizmas. Kai turi tą patį tikslą, tą pačią svajonę, tuos pačius siekius. Kai bendrais rezultatais rūpinasi labiau nei savo asmeniniais interesais. Geros komandos išlošia, kai nesiaiškina, kuris jos narys svarbesnis, o rūpinasi bendru visos komandos pajėgumu.

Kokybiški ir sveiki santykiai – tai tie santykiai, kurie pagrįsti balansu, supratimu, empatija ir kompromisais. Jėga ir valdžia – viso labo iliuzija. Jėga ir valdžia – masalas silpniems žmonėms, trokštantiems pamaloninti savo Ego. Ir jeigu naudojatės partneriu bei santykiais, kad pasijaustumėte stipriu, valdingu ir kontroliuojančiu – galiausiai prarasite meilę.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *