Kaip apsaugoti elektros įrenginius nuo žaibo srovės?

Žaibas neturi trenkti tiesiai į namus, kad sukeltų didelių problemų prijungtiems elektros prietaisams. Smūgis į elektros liniją arba šalia jos gali sukelti elektros energijos antplūdį namo elektros sistemoje, o tai gali rimtai sugadinti įrenginį. Tačiau budrūs ir pasiruošę asmenys gali imtis veiksmų, kad apsaugotų savo įrenginius, kol nepadarys žalos.

Norintys išvengti nuostolių, atsiradusių dėl elektronikos sugadinimo, gali imtis šių veiksmų, kad prietaisai namuose būtų saugūs:

Atjunkite įrenginius

Geriausias būdas apsaugoti elektros prietaisus nuo žaibo sukeltų elektros viršįtampių – atjungti juos iš elektros tinklo, kai artėja atšiaurūs orai. Tokiu būdu, jei dėl žaibo iškrovos sukeltas galios viršįtampis naudotų namų laidų sistemą kaip pirminį ar antrinį kelią, įrenginiai bus visiškai atjungti nuo grandinės, kad būtų išvengta bet kokios žalos.

Įdiekite apsaugas nuo viršįtampių

Žinoma, žaibas gali trenkti, kai namų savininkai yra išvykę ir todėl negali atjungti savo elektros prietaisų. Įrengę savo įžemintus elektros lizdus su kištukiniais, naudojimo taškais, apsaugančiais nuo viršįtampių, kurie nukreipia elektros viršįtampius į įžeminimo jungtį, kai jie atsitrenkia, namų savininkai gali smarkiai apriboti įtampą, kuri pasiekia jų prijungtus įrenginius.

Įdiekite viso namo žaibo apsaugos sistemą

Norėdami apsaugoti visą namą nuo elektros viršįtampių, namų savininkai gali paprašyti licencijuoto elektriko įrengti aptarnavimo įėjimo viršįtampio apsaugą, kuri paprastai yra tarp elektros skaitiklio, esančio ne namuose, ir pagrindinio namo elektros aptarnavimo skydo arba pertraukiklio dėžutės. Tai gali užkirsti kelią elektros viršįtampiui patekti į namų vidinę laidų sistemą ir taip apsaugoti visus namuose esančius elektros prietaisus. Kitos profesionaliai įrengtos viso namo apsaugos parinktys apima žaibolaidžius, pagrindinius laidus, įžeminimo strypus ir jungtis, kurios visos gali veikti kartu, kad sulaikytų žaibo smūgius, gautų jų energiją ir nukreiptų elektros srautą į žemę.

Peržiūrėkite būsto draudimo polisą

Net jei imamasi įvairių veiksmų, siekiant apsaugoti namus ir juose esančius įrenginius, visada protinga apsidrausti asmenims, jei įvyktų nelaimė. Tačiau ne visi polisai apima viską, kas yra namuose, todėl vartotojai norės atidžiai peržiūrėti savo draudimo polisus, kad įsitikintų, jog jų aprėptis yra stipri ir į ją įeina ir apsauga nuo žaibo.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *