Kaip apsaugoti medieną nuo kenkėjų?

Lietuvoje yra daug pavojingų kenkėjų, kurie supa jūsų nuosavybę. Šie kenkėjai kelia pavojų jūsų namų medienai: termitai, dailidės skruzdėlės ir medžio vabalai. Nacionalinės kenkėjų valdymo asociacijos (NPMA) duomenimis, termitai kasmet yra atsakingi už daugiau nei 5 milijardus eurų turtinės žalos. Jų gali būti ir jūs net nežinotumėte, kad jie egzistuoja, kol nepadaro jums didelės žalos. Pagalvokite apie visą medieną savo namuose. Nuo pamatų sijų iki sienų ir stogo, iki denio ir lauko baldų. Visa ši mediena pritraukia alkanus medieną naikinančius kenkėjus. Tačiau jūs neturite būti auka, jei žinote, kaip apsaugoti savo medieną ir neleisti, kad šie kenkėjai sugadintų jūsų namus.

Veiksmai, kurių reikia imtis siekiant užkirsti kelią problemai.

Pirmiausia norite nepritraukti medieną naikinančių kenkėjų į savo namus. Laimei, galite padaryti keletą dalykų, kurie apsaugos jūsų nuosavybę. Pirkite apdorotą medieną, jei statote tvorą ar terasą. Pirkite medieną, kuri natūraliai atspari kenkėjams, pavyzdžiui, kedro ar tikmedžio.

Užsandarinkite esamą medieną – naudokite sandariklį savo terasoje ar kitose vietose. Apdorokite neapdorotą medieną – netgi galite rasti purškiamų produktų, kurie apdoros medieną po žeme. Nors kai kurie iš šių veiksmų negarantuoja, kad neturėsite kenkėjų, tai gali žymiai sumažinti riziką.

Svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, yra reguliariai tikrinti, ar nėra šių kenkėjų arba ar nepažeista jūsų mediena. Profesionali komanda gali atpažinti požymius ir padėti jums susidoroti su problema, kol ji nepasunkia. Nustatykite problemą ir įveikite ją. Šie kenkėjai gali padaryti daug žalos, kol apie tai sužinosite, tačiau galite nustatyti problemą, jei žinote, ko ieškoti. Dažnai klaidos yra tokios mažos, kad jų nematysite, tik jų darbo rezultatas. Pavyzdžiui, medžio vabalai paliks pjuvenų krūvą, kur į medieną išgręžia skylutes. Dailidės skruzdėlės keliauja linijomis, todėl jas lengviau pastebėti. Jie paliks dideles skyles medienoje, kur jie prasiskverbė. Išsiskleidę termitai gali palikti krūvas sparnų. Sritys, kuriose jie buvo, dažnai yra minkštos ir paspaudus sutrupės. Antiseptikas, tai dar vienas pagalbininkas, kovoje su kenkėjais. Juo puikiai galite apsaugoti savo turtą, nuo kenkėjų padarytos žalos.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *