Kaip atsikratyti atidėto gyvenimo sindromo

Atidėto gyvenimo sindromas – tai ne susirgimas, o mąstymo būdas, kai žmogus pastoviai laukia „geresnių laikų“, kad pradėtų veikti.

Pasirodė, kad žmonės tikisi „geresnės ateities“: kad po 10 metų jie pakeis gyvenamąją vietą į patogesnę ir pagaliau ims gyventi „normaliai“.

„Kai gausiu diplomą“, „Štai pakeisiu darbą ir pagyvensiu“ – tokias frazes neretai galima išgirsti iš tų, kurie pasidavė tokioms nuostatoms. Tokiems žmonėms pastoviai kažko neužtenka tam, kad jaustųsi laimingais šiandien. Jie įprato atidėti planus, tikslus bei svajones vėlesniam laikui ir kaip žymiame kūrinyje, pažada sau „pagalvoti apie tai rytoj“.

Štai kai kurie „simptomai“, rodantys atidėto gyvenimo sindromą:

– Nuolatinis kažko gero laukimas : jūs visada randatės penktadienio, švenčių ar atostogų laukime.

Tik tokiomis dienomis jūs jaučiate džiaugsmo momentus. Likęs laikas lyg pralekia pro šalį ir egzistuoja išskirtinai tik šiems trumpiems epizodams.

– Nepasitenkinimas savo gyvenimu: jūs nepatenkinti savo atlyginimu, gyvenamąja vieta ar atostogomis. Tačiau neturite aiškaus plano, kaip viską pakeisti. Jūs toliau darote tai, kas jums nepatinka ir skundžiatės likimu.

– Lyginimasis su kitais: stebėdami Instagrame, jūs linkę nesidžiaugti kitų pasiekimais, o jiems pavydėti. Pastoviai pastebite, kieno gražesnė mašina, plonesnės kojos ir įdomesnis darbas.

Lyginimasis augina jumyse nepilnavertiškumo ir niekingumo jausmą.

– Tinkamo momento laukimas: jūs lyg randatės aplinkybių vergijoje, tikslų įgyvendinimui trukdo viskas: universitetas, kreditai, vaikai ir net gyvenimo sąlygos.

Kaip atsiranda atidėto gyvenimo sindromas

Atidėto gyvenimo sindromo užuomazgos formuojasi vaikystėje. Paauglystėje daugelis tik ir girdėjo frazes: „Pirma susirask darbą, o paskui kurk santykius“, „Užsiimk kuo nori, bet pirma baik aukštąjį“.

Žinoma, tokios tėvų nuostatos pilnai paaiškinamos, tačiau tuo pačiu negatyviai veikia vaiko ateitį.

Augdamas žmogus paverčia savo gyvenimą begaliniu stebuklingų momentų laukimu, kai galima užsiimti mėgstama veikla ar būti laimingu.

Gyvenimo negalima atidėti

Atidėto gyvenimo sindromas neleidžia rasti malonumo šiandienoje. Laikas bėga, galimybės paleidžiamos, o žmogus stovi vietoje ir lieka nelaimingas. To pasekoje kaupiasi nerealizuotumo jausmas, kas dar blogiau, ilgas buvimas tokioje būsenoje gali sukelti rimtesnes pasekmes, pavyzdžiui, klinikinę depresiją.

Čia ir dabar

Jei jūs atradote savyje atidėto gyvenimo požymių, nenuleiskite rankų. Daugeliui žmonių pavyko pakeisti savo pasaulio suvokimą ir išmokti mėgautis viskuo čia ir dabar. Pabandykite žengti šiuos žingsnius:

– Pripažinti problemą. Kad atsikratytų bet kokio žalingo įpročio, žmogui būtina pripažinti, kad jis priklausomas. Pagalvoti apie savo svajones. Reikia paimti popieriaus lapą ir parašyti, ką būtent jūs atidedate vėlesniam laikui. Pasvarstyti, ką jūs gausite, jei tai išsipildys ir kokios aplinkybės trukdo įgyvendinti užmojį.

– Suformuoti tikslus. Net jei svajonė atrodo nereali, pabandykite performuoti ją į tikslą, tegu ir ilgalaikėje perspektyvoje.

– Performuoti tikslą į planą. Dabar, kai jūs apsisprendėte su savo tikslais, pasirinkite vieną jų.

Parašykite, kokių žingsnių reikia jo įgyvendinimui. Paskui skirkite galutinį terminą kiekvienam punktui. Nebaisu, jei jūs nespėsite išpildyti žadėto nurodytu laiku. Svarbiausia – pastangos.

Pradėti veikti

Laikas – neįkainojamas šaltinis, kurio neįmanoma sugrąžinti atgal. Pastoviai laukdami tinkamo momento, mes tuščiai jį švaistome. Kad taptumėte laimingu, būtina išmokti gyventi ir įgyvendinti savo svajones čia ir dabar. Tam svarbu pripažinti problemą, iškelti aiškius tikslus ir jų siekti, nepaisant klaidų. Atminkite, geriausia išties priešakyje, jei pradėsite veikti.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *