Kaip atsikratyti neurozės?

Neurozė ne veltui vadinama šio amžiaus rykšte. „Nuo neurozės kenčia kas antra moteris, kuri kreipiasi į mane, – sako psichologė Julija Kravčenko. – Ir dauguma to net nesuvokia“. Kaip atsikratyti neurozės? Ar galima tai padaryti savarankiškai?

Neurozė visada atsiranda nuo vaikystėje nuslopintų neigiamų jausmų ir emocijų. Vos ne kasdien dauguma užgniauždavo savo nuoskaudas, pyktį ir agresiją, baimes ir kaltės jausmą. Šioje situacijoje kažkuris iš tėvų, be abejonės, buvo slopintojas. Jūs arba jo bijojote, jautėte nuolatinį nerimą, kad jus gali nubausti, kad nepateisinsite lūkesčių. Arba vienas iš tėvų galėjo būti pernelyg uoliai globojantis. Jis dusino jus savo rūpesčiu, atimdamas laisvę ir savarankiškumą.

Negatyvas sieloje kaupėsi, kaupėsi ir pagaliau pradėjo lietis per kraštus. Vidinis skausmas pasiekė kritinę padalą. Ir jūs arba pasirinkote nejausti, uždraudėte sau reikšti bet kokius jausmus, kad apsaugotumėte save nuo to skausmo. Arba tas skausmas įsiliejo į psichosomatiką, o jūs toliau gyvenate nuolatinio nerimo būklėje ir nesuprantate, kaip atsikratyti neurozės.

Tam reikia dirbti su savo kūnu! Svarbiausia suprasti, ne paprasčiausiai liautis gyventi negatyvu, o atrankiniu būdu padirbėti su tomis emocijomis, kurios buvo nuslopintos anksčiau. Už sugebėjimą jausti ir atvirumą yra atsakinga širdies čakra. Neurotikų širdies čakra paprastai arba neveikia visai ir būna užblokuota (tada žmogus apskritai nieko nejaučia), arba veikia neteisingai.

Širdies čakra užsidaro, jeigu vaikystėje buvo sudėtingi santykiai su motina. Būtent motina atsakinga už jausmus, už tai, kaip mergaite žiūrės ir vertins save ir aplinkinius žmones. Kad atsikratytumėte neurozės, reikia išgydyti santykius su motina.

Psichologija neurozei priskiria save naikinantį scenarijų, kai žmogus sau neleidžia būti laimingam, nes nelaiko savęs to vertu. Ką daryti? Reikia ne paprasčiausiai akcentuoti dėmesį į pozityvą, toks elgesys būtų paviršutiniškas. Reikia ištraukti nuslopintas emocijas, išgyventi jas ir paleisti. Ir, žinoma, duoti sau leidimą jausti.

„Žinau, kad paklausite, kaip savarankiškai su tuo susidoroti, bet noriu jus nuvilti, – sako psichologė. – Kaip neįmanoma pačiam pašalinti apendikso, taip sunku panaikinti nuslopintas emocijas. Reikia žmogaus, kuris padėtų.“

Psichoterapija žmogui reikalinga. Tai gali būti ir netiesioginė pagalba. Pavyzdžiui, iš psichologijos seminarų ar specialios literatūros galite gauti reikalingų žinių, kaip dirbti su savimi.

Atsikratyti neurozės tikrai verta. Tik tada galėsite pasijusti laimingi.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *