Kaip išauginti knygų mylėtoją

Daugeliui išsilavinusių ir mylinčių tėvų periodiškai iškyla klausimas: kokiu būdu įskiepyti vaikui meilę knygoms? Kiekvienas sutiks, kad skaityti naudinga. Tačiau egzistuoja paprastos taisyklės, kad vaikas susidraugautų su įdomiu ir nuostabiu knygų pasauliu. Šiame straipsnyje jas ir pateiksime.

1. Vaikui reikia reguliariai skaityti balsu, tai išugdys jam poreikį bendrauti su knygomis.

2. Skaityti reikia su malonumu, tokiu atveju persiduos suaugusiojo emocinis pakilimas, vaikas išmoks džiaugtis skaitymo procesu.

3. Bus geriau, jei vaikas atpasakos tai, kas perskaityta, o taip pat aptars su suaugusiais herojų jausmus ir poelgius bei aprašytos gamtos grožį. Taip jis išmoks samprotauti, mąstyti ir pergyventi dėl herojų, o skaitymas taps sąmoningas.

4. Vaikas turi turėti laisvą priėjimą prie jo amžiui tinkančių knygų. Taip jis turės galimybę bendrauti su knyga, kai tik jam kils toks noras. Įsitvirtins susidomėjimas skaitymu.

5. Skaitymas balsu turi būti emociškai išraiškingas ir gražus. Kai šitaip skaitome, vaikas įpranta patirti malonumą iš bendravimo su knygomis.

6. Drauge su vaiku reikia apžiūrinėti ir aptarinėti iliustracijas, tokiu būdu vystysis kalba ir užsimegs geresnis kontaktas su suaugusiais. Taip pat vaikas geriau supras, kas skaitoma ir tuo susidomėjimas iliustracijomis jį dar labiau įpratins prie knygų pasaulio.

7. Galima drauge mokytis mintinai eilėraščius iš knygų, tada, bėgant laikui, vaikas galės sužaisti žaidimą „Aš pats skaitau knygą“, o vėliau žaidimas transformuosis į įgūdžius.

8. Matydamas namuose skaitančius knygas suaugusius, vaikas gaus puikų elgesio pavyzdį. Vaikai – žiūri ir mėgdžioja, toks jų instinktas.

9. Vaikas turi matyti, kad knyga jums yra vertybė, dėl to turite atitinkamai su knygomis elgtis, o taip pat nuoširdžiai dėkoti, kai jums knyga dovanojama.

10. Lankykite drauge su vaiku knygynus ir bibliotekas, tada jis suvoks ir supras knygų pasaulio atmosferą ir išmoks pats daryti sprendimus, rinkdamasis iš visos įvairovės.

11. Aptarinėdami su kitais suaugusiais vaiko akivaizdoje perskaitytas knygas, įdiegiame jam mintį, kad skaitymas gali būti labai įdomus užsiėmimas.

12. Vaikui reikia skaityti knygas balsu, kol nesulauksime visiško savarankiško skaitymo automatizavimo (greitas skaitymas, suprantant to, kas perskaityta, prasmę). Tai padės išsaugoti susidomėjimą knygomis sudėtingu periodu, kai pereinama nuo bendro skaitymo prie savarankiško.

13. Pamėkite patys skaityti knygas, juk tokiu būdu vaikas gaus galimybę perimti jūsų emocinį nusiteikimą, o taip pat užsikrėsti ir jį šia meile.

14. Jei norite užauginti skaitantį vaiką, pradėkite jau šiandien laikytis išvardintų taisyklių.

15. O jeigu dauguma šių taisyklių būdingos jūsų šeimai, tai susidomėjimas skaitymu jūsų vaikui pabunda jau dabar.

Drauge skaitydami ir aptardami knygas ilgus metus, įgyjate šiame pasaulyje dar vieną protingą, įdomų pašnekovą ir draugą.

Tai tegu šis puikus įvykis nutinka būtent jums.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.