Kaip ištrūkti iš šeimos scenarijaus?

Šeimos scenarijai ir giminės traumos perduodamos bene septynioms kartoms, kol atsiranda nauja trauma arba kol kas nors iš šeimos narių ištrūksta iš tėvų namuose „instaliuoto” scenarijaus ir pajėgia jį perrašyti savaip.

Jei pastebėjote, kad jūsų gyvenimas labai panašus į tėvų gyvenimą, jeigu kartojate mamos likimą arba turite tokį patį santykių scenarijų su vyrais, reiškia, liekate ištikima tėvų šeimos sistemai.

Jei savo gyvenime aptikote pasikartojančių istorijų ir įvykių, jūs pasąmoningai įsivelsite į panašias situacijas, ir tai tęsis iki to laiko, kol ištrūksite iš šio scenarijaus.

Scenarijai ypač stipriai įtakoja tada, kai neužbaigiama separacija nuo tėvų, kai nėra įgūdžių aptikti priežasties-pasekmės ryšių ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimą, kai nėra aiškaus supratimo apie savo šeimą, kurią labai trokštate sukurti, kai sunku pačiam identifikuoti savo norus ir nėra supratimo „kas aš esu, atskirai nuo kitų”.

Kaip padėti sau ištrūkti iš tėvų įpiršto scenarijaus:

Atlikite savo šeimos istorijos analizę, išsiaiškinkite visus sutapimus ir visas pasikartojančias situacijas. Ypatingą dėmesį skirkite mamos gyvenimui, panagrinėkite jį. Pagalvokite, ką iš viso to kartojate jūs pati. Ką norėtumėte pakeisti? Kuo skiriatės nuo savo mamos?

Atraskite scenarijų, kuris jums nepatinka, ir atsakykite į šiuos klausimus: Ką šis scenarijus man duoda? Kuo jis man trukdo? Kaip jis veikia mano gyvenimą? Nuo ko jis mane saugo ir gina?

Atskirkite save nuo tėvų: pripažinkite, kad turite teisę pati rinktis sau patinkantį gyvenimą, suformuokite asmeninius įsitikinimus ir įsivaizduokite, kaip norėtumėte gyventi, jei tokio scenarijaus nebūtų?

Pagalvokite, kas jūsų scenarijuje galėtų jums padėti ateityje? Kokios naudos iš to galite gauti? Ir kaip tai galima būtų pritaikyti savo gyvenime?

Atminkite, kad bet kuriame scenarijuje yra ne tik negatyvi, bet ir racionali dalis, kuri gali suteikti jums jėgų, ir tada galėsite imti rašyti savo naują, laimingą scenarijų!

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *