Kaip mamai susidraugauti su paaugle dukra

Daugybė mamų, dar besilaukdamos, svajoja apie dukrą. Apie tai, kaip pins savo mergaitei kasas, kaip puoš gražiomis suknelėmis. Ir štai gimė mažylė. Mergaičiukė auga ir visa idilija palaipsniui išsisklaido. Praktiškai visos mamos sunkiai susikalba su penkiolikmetėmis ir vyresnėmis dukromis. Gali atsiverti praraja, dėl kurios dukra jau niekad nepatikės mamai savo paslapčių ir nepaprašys patarimo.

Norime pateikti keletą patarimų, kurie galbūt padės moterims suprasti, kad dukra jau užaugo ir kad jai reikia jau ne vien tradicinių aprengti-pamaitinti-išmokslinti, bet ir atvirų moteriškų pokalbių iš širdies.

Pamėginkite prisiminti save tokiame amžiuje ir sąžiningai atsakyti į klausimą – ar būta tarpusavio supratimo tarp jūsų ir jūsų mamos? Ar norėjosi su ja aptarti, kas jus jaudino? Ir kas jus sustabdydavo?

Išsiaiškinkite mergaitės bendravimo ratą, jeigu iki šiol to nepadarėte. Tai padaryti būtina, kad surastumėte jos nuotaikas.

Jeigu mergaitė lengvai pasiduoda svetimai įtakai, reikia pamėginti suprasti, kodėl taip yra. Galbūt ji turi labai žemą savivertę?

Klausinėkite apie ką ji galvoja, kokios temos ją domina. Gali būti, kad kažkas iš išgirsto jus šokiruos ir išmuš iš vėžių. Taip atsitiko dėl to, kad pražiopsojote kažkokius momentus jos gyvenime. Tačiau visiškai įmanoma atnaujinti dvasinį ryšį su dukra.

Nekritikuokite mergaitės už tai, kad ji daug sukinėjasi priešais veidrodį. Šiame amžiuje mergaitės paprastai laiko save “negražiomis”, lyginant su modeliais iš glamūriškų žurnalų. Padėkite dukrai atskleisti jos pačios įgimtą grožį, nupirkite natūralių priemonių, kurios išvalys odą nuo spuogų. Per išeigines drauge pasidarykite kosmetines kaukes plaukams ir veidui, manikiūrą.

Sekite, kaip ji naudoja dekoratyvinę kosmetiką. Dažniausiai jaunosios gražuolės šiame amžiuje smarkiai ja piktnaudžiauja. Kad mergaitė nesiraustų jūsų kosmetikoje, padovanokite ar nupirkite asmeninę, su priemonėmis, tinkančiomis jos amžiui.

Turite suprasti, kad mergaitė ima iš jūsų pavyzdį. Ji nori, kad mama būtų įdomi, energinga, stilinga ir graži. O jeigu jūs smarkiai pasinėrusi į savus reikalus ir žygiai į parduotuves jums neaktualūs – mergaitė negalės pasikalbėti su jumis apie madas. Jūsų uždavinys – tapti dukrai elegancijos ir moteriškumo etalonu.

Nenusileiskite mergaitės kaprizams, kad nupirkti drabužiai jai netinka. Galbūt ji per daug prisižiūrėjo glamūriškų žurnalų ir nori, kad jos garderobas užsipildytų madingiausių firmų gaminiais, kuriuos perka Holivudo aktorės. Paaiškinkite dukrai, kad tai kas madinga, ne visada gražu, parodykite skirtumą tarp trumpalaikės šio momento mados ir tikro stiliaus.

Kenksmingi įpročiai? Jeigu jūsų šeimoje nerūkoma, o alkoholis vartojamas tik per šventes, reiškia, dukra pateko kažkieno įtakon. Tik nereikia skandalų. Pamėginkite atvirai pasikalbėti, tegu ji papasakoja, kodėl pabandė išgerti ar parūkyti. Paskui papasakokite apie negatyvią kenksmingų įpročių pusę.

Jauname amžiuje pradeda reikštis susidomėjimas priešinga lytimi. Daug kam nesinori kalbėti apie santykius tarp merginų ir vaikinų. Kad vėliau netektų priekaištauti sau dėl tokio tylėjimo, pradėkite su dukra pokalbį, pasidomėkite, ką ji galvoja apie jaunuolius. Ir jeigu ji papasakos apie simpatiją berniukui normaliu tonu, sklandžiai, kaip pasakoja apie kitus dalykus, papasakokite kaip mezgami santykiai tokiame amžiuje. Duokite suprasti dukrai, kad ją suprantate. Tik tokiu atveju ji jums nepradės meluoti. Įtikinkite, kad seksualinius santykius geriau aptarti su jumis, o ne su draugais. Ir kad reikalingą informaciją geriau gauti iš jūsų, o ne iš interneto. Niekada nesidrovėkite kalbėtis su savo mergaite tokiomis intymiomis temomis. Jeigu jums viskas gausis, dukra jumis visiškai pasitikės.

Jeigu mergaitė kalba su jumis kaip su drauge – nereikalaukite keisti bendravimo stiliaus. Juk tai byloja apie tai, kad jumyse ji mato artimą ir savą žmogų, su kuriuo jai komfortiška. Pastovūs pabrėžtini priminimai, kad “aš esu mama!” pakirs pasitikėjimą.

Neverskite daryti tai, kas dukrai netinka ir nepatinka. Pavyzdžiui, jūs nemokate groti pianinu, tačiau visada svajojote išmokti. Neverskite dukros įgyvendinti jūsų svajonių. Susilauksite netikėtai agresyvios reakcijos.

Domėkitės, kokius filmus žiūri ir kokias knygas skaito dukra. Tai leis susipažinti su jos vidiniu pasauliu. Galbūt jums pasirodys, kad jos skaitaluose nėra nieko ugdančio, naudingo ir įdomaus. Kad sužinotumėte, pasižiūrėkite ką nors drauge su dukra. Bendras filmo žiūrėjimas gali atnaujinti tradiciją, prarastą tuo metu, kai mergaitė liovėsi žiūrėti animacinius filmukus.

Pagalvokite ir atsakykite į klausimą, ar jūsų namuose komfortiška? Kokie santykiai su tėčiu, juk tėtis mergaitei – pats svarbiausias vyras gyvenime. Jeigu suaugusieji vienas kitą myli ir jų santykiai geri, tai ir mergaitė seks tokiu pat pavyzdžiu. Tarp mamos ir dukros turi viešpatauti pasitikėjimas ir tarpusavio supratimas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *