Kaip organizuoti kokybišką neurozę

Trumpa instrukcija pradedantiesiems

Pradžiai reikia apsišarvuoti kantrybe. Vaikai yra iš prigimties pasiutiškai ištvermingi ir pirmųjų neurozės požymių sulauksite tik po tam tikro laiko. Vaikas tiki, kad jūs esate jo pusėje, kad priimate jį tokį, koks jis yra, ir kol jums nepasiseks iš pagrindų sugriauti šio įsitikinimo ar bent jo dalies, teks gerokai padirbėti.

Reikia pastoviai pabrėžti, kad vaikas nepakankamai geras, kad laukiate iš jo daugiau, kad jo negalima laikyti pakankamai paklusniu, sėkmingu ir t.t. Pageidautina tuo pat metu kaip galima dažniau lyginti jį su kitais vaikais bei savimi, kokiais buvote vaikystėje. Palaipsniui vaikui bus išklibintas pasitikėjimas savimi ir jis ims demonstruoti ilgai lauktus pirmuosius neurozės požymius.

Dabar svarbiausia – nesustoti ties pasiektais rezultatais. Tarkime, regite, kaip jis nervingai kramto nagus. Pradėkite kuo dažniau tai jam priminti, o dar geriau – kategoriškai uždrauskite kramtyti nagus. Jeigu rasite savyje jėgų daužyti jam per rankas – idealu. Tai sukels vaiko psichikoje dar didesnę įtampą ir reikalas pajudės greičiau.

Tas pats su lūpų kandžiojimu, vengimu žvelgti jums į akis ir t.t. Pradėdami „rimtą pokalbį”, naudokite kiek galima daugiau tokių frazių kaip: „žiūrėk man į akis, ką – sąžinė ne per švariausia?”, „padėk rankas ant stalo, liaukis jomis kažką pastoviai čiupinėti, glamžyti…”, ir panašiai. Visa tai patikimai įtvirtina nepasitikėjimą savimi ir duoda trokštamą rezultatą.

Taip pat labai gerai smarkiai vaiką išgąsdinti, pavyzdžiui, taip: „kramtysi nagus – su tavimi niekas nenorės bendrauti” arba „tokie verksniai niekada nieko nepasieks”, „jeigu taip elgsies, aš su tavimi daugiau niekada nekalbėsiu”.

Visą laiką pabrėžkite, kad jus domina ne vaikas, o jo pasiekimai: mokslas, mokėjimas žaisti teisingus žaidimus, sugebėjimas susilaukti pagyrimų iš kitų ir t.t. Labai puiku, jeigu turite sąjungininkų: mokyklą, kurioje dažnai viešai pabrėžiamas jo visiškas menkumas, giminaičius ir pažįstamus, kurie visada pasipiktinę stebisi vienais ar kitais vaiko bruožais. Nepamirškite priminti, kad jums nepaprastai svarbi kitų žmonių nuomonė apie jį.

Stenkitės bet kokioje situacijoje surasti priežastį nepasitenkinimui. Vaiką reikia privesti iki būsenos, kurioje jis suvoks, jog neįmanoma būti saugiam. Bet kokioje, net pačioje maloniausioje situacijoje mama ir tėtis turi surasti blogo elgesio požymių. Atkreipkite dėmesį į smulkmenas ir detales: nebėgiok, nešūkauk, sėdėk tiesiai, teisingai laikyk šaukštą, apsirenk kitą megztinį, perspręsk šį uždavinį – tinka visos priemonės.

Nepalikite vaikui laiko sau. Jis turi būti pastoviai užimtas kažkuo svarbiu (savaime aišku, jums svarbiu, o ne jam). Jis turi įsikalti į galvą: tik jūs ir daugiau niekas kitas sprendžiate, kas gyvenime išties yra svarbu ir turi prasmę.

Dažniau jį žeminkite: uždavinėkite nemalonius klausimus kitų žmonių akivaizdoje, jeigu kažko nepadarė – reikalaukite perdaryti, jei yra tokia galimybė – maksimaliai iškreipta forma. Pavyzdžiui, vienas mano pažįstamas paklausė sūnaus svečių akivaizdoje, kas jam patiko ką tik matytame spektaklyje, o gavęs nepatenkinusį atsakymą, pareikalavo parašyti recenziją spektakliui, o paskui visiems perskaityti. Berniukas verkė, atsisakinėjo, bet galiausiai visgi parašė, kaip liepė tėvas. Tokie puikūs metodai keleriopai padidina sėkmės šansus. Aprašytame atvejyje šios situacijos visiškai pakako kokybiškam nervų priepuoliui, kuris, laikui bėgant, peraugo į chronišką neurozę.

Tam tikrame etape reikia įtvirtinti savo kaip visiškai niekuo dėto žmogaus reputaciją ir kreiptis į specialistą. Vaikas turi suprasti, kad su juo objektyviai kažkas negerai: jūs juo rūpinatės, o jis iš tiesų blogas. Atminkite: tėvai negali klysti! Jūs neturite ko keisti savo elgesyje. Šalin abejones. Juk iš tikrųjų: pas visus vaikai kaip vaikai, o pas jus velniai žino kas!

Veikdami tokiais metodais, galite nukreipti tinkama linkme visą vaiko gyvenimą. Jis niekada nebus laimingas, jis turi visus šansus tapti infantiliu žmogumi, jis neišvengiamai konfliktuos su visais aplinkui. O svarbiausia, jei pasiseks – jūsų energija pasieks ir sekančias kartas. Vaikas perkels viską, kas vyko su juo, jūsų anūkams. O toliau – tegyvuoja nenugalima neurotiška amžinybė!

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *