Kaip padėti artimam žmogui tapti atsakingu ir sąmoningu

Tapti sąmoningu ir prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą – daugybei žmonių tai tampa prioritetine misija. Tačiau tai padaryti dvigubai sudėtingiau, jeigu kalba eina apie mylimą žmogų. Kaip padėti jam tapti sąmoningesniu?

Visų pirma, noriu pažymėti, kad asmenybės unikalumo išmokyti neįmanoma. Tai rimtas vidinis žmogaus darbas, procesas, kurį jis turi įveikti pats. Tačiau jūs galite nukreipti mylimą žmogų tinkama linkme.

Klausinėkite apie jausmus

Kiek įmanoma dažniau klauskite savo mylimojo apie tai, ką jis jaučia konkrečiu laikotarpiu. Tokiu būdu jūs suaktyvinate savistabą, kuri yra sąmoningumo pagrindas.

Nenuvertinkite mylimo žmogaus jausmų

Ši taisyklė išplaukia iš ankstesnės. Kai žmogus pradėjo dažniau žvilgčioti į savo jausmų zoną, jis tampa labiau pažeidžiamas. Atsižvelkite į tai ir niekada nekalbėkite tokių dalykų kaip „Kam jaudintis dėl tokių smulkmenų?“ Nuvertinimas yra itin žalingas reiškinys, dėl kurio žmogus ima ignoruoti savo jausmus ir emocijas.

Padėkite išgyventi jausmus

Labai daug žmonių mano, kad negatyvios emocijos yra žalingos ir, jei įmanoma, geriau jų nepatirti. Tačiau realybė tokia, kad tai padaryti praktiškai neįmanoma. Su negatyvu mes susiduriame reguliariai. Be to, mums to reikia norint subalansuoti psichologinę sveikatą. Būtent negatyvi patirtis suteikia žmogui galimybę ir motyvaciją savirefleksijai ir darbui su vidiniais procesais.

„Mano mama yra labai nesąmoningas žmogus. Kai nutinka kažkas tokio, kas ją supykdo, ji visiškai pasiduoda šiai emocijai. Buvo atvejis, kai mama tiesiog prekybos centre sukėlė skandalą su isterijos elementais. Nieko kritiško neįvyko, tik nesusipratimas dėl prekės. Man kartais tiesiog gėda dėl jos. Neįtikėtina, kad esu jos dukra, kadangi žymiai geriau valdau emocijas ir jausmus“, – pasakoja viena iš mano pacienčių.

Svarbu suprasti, kad išugdyti sąmoningumo ir atsakingo požiūrio į gyvenimą kitame žmoguje neįmanoma. Galite tik padėti, suteikti žmogui atgalinį ryšį, tačiau neįmanoma nueiti už žmogų jo kelio.

Nedarykite spaudimo, jei žmogus nėra pasiruošęs tobulėti. Tai savanoriškas darbas, kurį turi paskatinti vidinis noras, o ne kažkas iš išorės.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *