Kam rekomenduojama valgyti keptus svogūnus ir kodėl tai naudinga?

Įdomu tai, kad kepami svogūnai nepraranda naudingų savybių, o tai yra didelis privalumas. Besilaikantys dietos dažnai atsisako keptų svogūnų, nes mano, kad jie yra labai kaloringi ir nenaudingi sveikatai. Vis dėlto, tai nėra tiesa.

Kalorijų kiekis

Svogūnai laikomi viena vertingiausių daržovių, nes juose yra įvairių vitaminų. Ekspertai teigia, kad šiose daržovėse esantis kalorijų kiekis gali skirtis.

Jei svogūnai buvo kepami saulėgrąžų aliejuje, 100 g produkto bus 251 kcal. Jei svogūnai kepami alyvuogių aliejuje, kalorijų kiekis bus 256 kcal.

Keptų svogūnų privalumai

Jei siekiate išsaugoti svogūnuose esančias naudingas medžiagas, keptuvės neuždenkite dangčiu. Kepti svogūnai yra labai naudingi sergant šiomis ligomis:

· aterosklerozė;

· peršalimais.

Taip pat svarbu atsižvelgti į kontraindikacijas. Jei sergate žemiau išvardintomis ligomis, keptų svogūnų geriau atsisakyti:

· Alergija. Jei turite alergiją svogūnams, šio maisto produkto vertėtų atsisakyti.

· Gastritas. Keptų svogūnų neturėtų valgyti skrandžio problemų turintys žmonės.

· Širdies ligos. Jei valgysite keptus svogūnus dideliais kiekiais, gali pasireikšti kraujospūdžio pakitimai.

Kai kuriais atvejais kepti svogūnai gali sukelti rėmenį ar pilvo pūtimą. Taip pat pasireiškia blogas burnos kvapas.

Kaip sumažinti keptų svogūnų kalorijų kiekį?

Jei nenorite atsisakyti keptų svogūnų, galite pabandyti sumažinti kalorijų kiekį. Tereikia laikytis kelių paprastų patarimų. Specialistai teigia, kad kepti  galima bet kuriuos svogūnus, tačiau geriausia rinktis tokius svogūnus, kurie yra kartoki. Keptais svogūnais galima pagardinti troškinius ar sriubas.

Šie paprasti patarimai padės sumažinti keptų svogūnų kalorijų kiekį:

· Pirmiausia reikia susmulkinti ir nusausinti svogūnus popieriniais rankšluosčiais. Tai padės atsikratyti drėgmės pertekliaus. Tokiu atveju svogūnai sugers daug mažiau aliejaus.

· Svogūnus galite pakepinti įvairiame aliejuje. Rinkitės tokį aliejų, kuriame yra mažiausiai kalorijų.

· Kepimui skirtą aliejų galima skiesti vandeniu (santykiu 1: 1). Neuždenkite keptuvės dangčiu, nes tokiu atveju skystis išgaruoja daug greičiau.

· Keptus svogūnus sudėkite ant popierinių rankšluosčių, kurie sugers riebalų perteklių.

Šios paprastos taisyklės padės ženkliai sumažinti keptų svogūnų kalorijų kiekį.

Ar besilaikant dietos galima valgyti keptus svogūnus?

Jei norite numesti svorio, venkite keptų svogūnų arba sumažinkite suvartojamą keptų svogūnų kiekį. Jei kepti svogūnai bus valgomi nedideliais kiekiais, tai turės teigiamą poveikį organizmui.

Jei norite dar labiau sumažinti keptų svogūnų kalorijų kiekį, šias daržoves kepkite ne aliejuje, bet vandenyje. Svogūnus nuolat maišykite ir įlašinkite kelis lašus acto, kuris suteiks svogūnams sodrų skonį. Jei reikia, įpilkite daugiau vandens.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *