Kas atsitinka jūsų kūnui, jei nustojate gerti kofeiną

Tai didžiausi privalumai ir vienas didelis trūkumas.

Gali pasireikšti abstinencijos simptomai

Pirmiausia blogos naujienos. Ekspertai teigia, kad atsisakę kofeino galite nustebti dėl nepageidaujamo poveikio, kuris gali pasireikšti per pirmąsias kelias dienas po to, kai nustojate vartoti kofeiną.

„Priklausomai nuo to, kiek kofeino išgeriate, gali pasireikšti abstinencijos simptomai, tokie kaip galvos skausmas, nuovargis, irzlumas ir sunkumai susikaupti”, – aiškina Kieranas McSorley, dietologas.

Jis sako, kad ypač dažni abstinencijos simptomai yra galvos skausmai.

„Jie gali trukti nuo kelių dienų iki savaitės ir gali būti įveikiami poilsiu ir rehidratacija”, – pažymi K. McSorley.

„Health Canal” mitybos specialistė Karen Ann Batsantos, aiškina, kodėl taip nutinka.

„Kadangi dėl kofeino smegenų kraujagyslės susiaurėja, jo nevartojant kasdien, kraujagyslės išsiplečia ir kraujotaka pagreitėja. Dėl padidėjusio spaudimo kraujagyslėse atsiranda galvos skausmas”, – pasakoja ji „Best Life”.

Kad sumažintumėte kofeino abstinencijos poveikį, turėtumėte mažinti jo vartojimą, atsisakydami po vieną kofeino prisotintą gėrimą, siūlo dietologė.

Ji taip pat sako, kad kai kuriuos abstinencijos simptomus galite sušvelninti praktikuodami sveiką gyvenimo būdą, kuris padeda optimizuoti energiją.

Tai apima rehidrataciją, subalansuotą mitybą, reguliarius fizinius pratimus, stresą mažinančią veiklą, pavyzdžiui, gilų kvėpavimą, ir daug miego.

Jūsų miego režimas gali pagerėti

Dabar keletas gerų naujienų. Kai atsisakote kofeino, vienas didžiausių privalumų yra geresnis miegas.

„Kofeino atsisakymas gali padėti pagerinti miego režimą ir pagerinti bendrą sveikatos būklę, nes kofeinas yra stimuliatorius, kuris gali sutrikdyti natūralų organizmo miego ir budrumo ciklą”, – aiškina Jasonas, psichoterapeutas.

Shiersas sako, kad taip yra todėl, kad kofeinas blokuoja adenozino – neuromediatoriaus, kuris skatina miegą ir atsipalaidavimą – veikimą, prisijungdamas prie jo receptorių. Jis pasakoja, kad dėl to gali padidėti budrumas ir gali kilti sunkumų užmigti ar išlikti miegui.

„Atsisakius kofeino, organizmas gali atstatyti natūralų miego ir budrumo ciklą, todėl miegas tampa kokybiškesnis ir pagerėja bendra sveikata, pavyzdžiui, pagerėja nuotaika, pažinimo funkcijos ir imuninė sistema”, – sako jis.

Galite patirti mažiau nerimo

Nors iš pradžių, atsisakius kofeino, gali padidėti nerimas, tačiau, perėję abstinencijos fazę, galite pastebėti, kad nerimas sumažėja.

„Kofeinas gali padidinti nerimo jausmą, todėl jo atsisakymas gali padėti sumažinti šiuos jausmus”, – aiškina McSorley.

Jungtinės Karalystės nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) rekomenduoja atsisakyti kofeino, jei kenčiate nuo generalizuoto nerimo sutrikimo.

„Kofeino turinčių gėrimų, tokių kaip kava, arbata, gazuoti gėrimai ir energiniai gėrimai, vengimas gali padėti sumažinti nerimo lygį”, – sako jų ekspertai.

Galite veiksmingiau įsisavinti maistines medžiagas

Ekspertai teigia, kad nustojus vartoti kofeiną, jūsų organizmas gali pradėti efektyviau įsisavinti maistines medžiagas.

„Diuretikai, tokie kaip kofeinas, sukelia padidėjusį šlapinimąsi, – aiškina Batsantos.

Ji aiškina, kad dėl padidėjusio šlapinimosi gali sumažėti vandenyje tirpių vitaminų, įskaitant B grupės vitaminus ir vitaminą C, kiekis.

Ir tai ne vienintelė mitybos nauda, kurią galite gauti atsisakę kofeino turinčių gėrimų.

„Kofeinas taip pat gali sumažinti mineralinių medžiagų, tokių kaip geležis, cinkas, magnis, kalis, manganas ir varis, įsisavinimą”, – pasakoja Batsantos „Best Life”.

„Be to, jis mažina kauluose išliekantį kalcio kiekį, nes slopina jo pasisavinimą per žarnyną.”

Jūsų rėmuo gali išnykti

Jei jus kankina rėmuo, kofeino atsisakymas gali labai pagerinti jūsų simptomus. Taip yra todėl, kad „kofeinas gali atpalaiduoti apatinį stemplės sfinkterį, todėl skrandžio rūgštis gali grįžti į stemplę ir sukelti rėmenį”, – aiškina McSorley.

Tačiau rėmenį gali sukelti ne tik kavoje esantis kofeinas. Pasak Klivlendo klinikos, jūsų virškinimo trakto problemas gali sukelti ir kavoje esanti rūgštis bei pieno sudėtyje esantys riebalai. Pasirinkę mažai rūgščių turinčią kavą be kofeino ir mažiau pieno, galbūt galėsite pagerinti savo simptomus ir kartu mėgautis rytiniu kavos puodeliu.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *