Kas yra polizinginiai automobiliai?

Lietuvoje ši naudotų automobilių kategorija išpopuliarėjo palyginti neseniai, tad dar ne visi tiksliai žino, kokie tai automobiliai ir kuo jie ypatingi. Kaip ir sufleruoja pavadinimas, polizinginiai automobiliai – tai tokios transporto priemonės, kurios yra parduodamos pasibaigus lizingo laikotarpiui. Atrodo paprasta, tačiau verta žinoti kelis aspektus, kurie padės nuspręsti, ar polizinginis automobilis jums tinka.

Kokiomis savybėmis pasižymi polizinginiai automobiliai?

Dažniausiai pardavėjai siūlo įmonių naudotus automobilius, kurie buvo lizinguojami. Taip yra todėl, kad kai automobilis lizingu perkamas sau, vairuotojai daug dažniau pasilieka jį važinėti ilgesniam laikui. Be to, automobilius savo veikloje naudoja daugybė įmonių: nuo finansinių iki paslaugų įmonių ir net tie patys automobilių gamintojai. Dėl to automobilių, kuriuos naudojo įmonės yra paprasčiausiai daugiau.

Dažniausiai vadinamieji polizinginiai automobiliai yra pagaminti prieš 2-5 metus, lizingo laikotarpis retai kada būna ilgesnis. Įmonės lizinguoja naujus automobilius, tad su šiuo laikotarpiu sutampa ir gamintojo suteikiama garantija. Ji užtikrina tinkamą automobilio priežiūrą, todėl net ir naudoti automobiliai po lizingo laikotarpio pasižymi puikia technine būkle.

Rodos, vieni privalumai? Iš tikrųjų praktiškai taip ir yra, išskyrus vieną tendenciją. Įmonės dažniausiai perka paprasčiausios komplektacijos automobilius – juk darbe svarbu greitai ir saugiau nuvykti ten, kur reikia. Dėl to polizinginiai automobiliai dažniausiai neturi nei odinio salono, nei geresnės garso aparatūros ar papildomų komforto sistemų. Žinoma, kartais pasitaiko ir automobilių su pilna komplektacija, tačiau tai labiau išimtis iš taisyklės.

Ar verta pirkti polizinginį automobilį?

Jei planuojate keisti automobilį, verta apsvarstyti visus variantus. Polizinginiai automobiliai kainuoja pigiau nei nauji, tačiau yra puikios techninės būklės. Be to, jiems pardavėjai dažnai suteikia papildomą garantiją, todėl išvengsite nemalonių staigmenų ir brangaus remonto.

Naudotų automobilių pirkėjai dažnai susiduria su nežinia – automobilis per savo tarnavimo laiką galėjo būti ne kartą taisytas, tačiau tiksliai įvertinti dalių būklę jo neardant sudėtinga. Polizinginiai automobiliai yra prižiūrimi profesionaliuose autoservisuose pagal gamintojo garantiją, todėl turi tvarkingą aptarnavimų istoriją. Tai svarus privalumas, kuris leidžia tiksliau įvertinti automobilio būklę.

Polizinginį automobilį verta pirkti, jei norite pigiau įsigyti palyginti naują automobilį ir neturi didelių reikalavimų jo komplektacijai. Tokius automobilius renkasi vis daugiau žmonių, nes tai ekonomiškas sprendimas. Kadangi polizinginiai automobiliai yra palyginti nauji, keletą metų pavažinėjus juos dar galima parduoti už visai neblogą kainą, o dėl geros techninės būklės jie nereikalauja didelių investicijų.

Jei lygintume su senesniu naudotu automobiliu, polizinginis kainuos brangiau. Tačiau pasirinkdami pastarąjį variantą rizikuosite daug mažiau – senesniame automobilyje gali įvykti bet koks, net ir labai sudėtingas, gedimas. Paprastai polizinginiai automobiliai pasižymi daug geresne technine būkle, nei naudoti automobiliai, kuriuos parduoda jų vairuotojai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *