Kentėjimas: kita medalio pusė

Kai kas laiko kentėjimą dorybe. Yra tokių, kurie nori išmokti kantriai iškęsti blogumus. Kai kurie pataria artimiesiems kentėti, kai susiklosto nepalankios aplinkybės.

Kantrumas gali būti puiki savybė, tačiau gyvenimas yra per trumpas, kad galėtume ilgai kentėti.

Kai kuriais atvejais kartumas mus gelbsti. Jis padeda sulaukti ko nors, išmokti naujų dalykų ar atkakliai spręsti nemalonias užduotis, dirbti nekenčiamą, bet reikalingą darbą. Dauguma žmonių laiko šią savybę reikalinga, bet ne visi susimąsto apie tai, kad ji turi ir tamsiąją pusę.

Ilgai ir kantriai kenčiantys savo sunkumus ir nekreipiantys dėmesio į save ir savo poreikius žmonės ne tik patys nebūna laimingi, bet ir apauga daugybe problemų, susijusių su santykiais, emociniu gyvenimu, fiziologiniais negalavimais ir psichine būsena.

Svarstote, ar verta kentėti kokią nors nemalonią situaciją? Tai kodėl jums nenustačius, kur slypi tariama šios savybės pademonstravimo šiuo metu prasmė? Ką gausite, jeigu iškentėsite?

Iškęsti kartų vaistų skonį, kad išgytumėte? Žinoma, verta!

Kentėti nuolatinius vyro tirono agresijos priepuolius? Dėl ko? Ir kam? Kokius svaiginančius apdovanojimus už tai gausite, jei ilgus metus kentėsite tironiją? Kad ir ką tai liestų, jei už kentėjimą nebus deramai atlyginta, tai kam į jį pasinerti?

Kodėl nepamąsčius apie tai, ar kartais nedegraduoja kažkas šalia jūsų tik dėl to, kad jūs kenčiate? Ar neugdote kokios nors bjaurios savybės kitame žmoguje savo pakantumu? Ar netrukdote artimam žmogui vystytis savo kentėjimu? Ir ar nestabdote tokiu būdu savo paties raidos? O gal kenčiate tai, kas jums nepatinka, paprasčiausiai iš įpročio ar per žemos savivertės?

Įžvelgti neigiamą kentėjimo pusę būna lengva, kai ligonis nenori kreiptis į medikus kritiškose situacijose. Kiek mirčių jau įvyko dėl to.

Žmonių kentėjimo kitose gyvenimo sferose, pavyzdžiui, santykiuose, minusai būna ne taip akivaizdžiai pastebimi, bet labai dažnai jie nulemia kitas „mirtis“ – santykių žlugimą, gyvenimo džiaugsmo ar net noro gyventi praradimą.

Kentėti ar ne? Tai yra kiekvieno atskiro žmogaus pasirinkimas. Tačiau prieš priimant sprendimą abejotinoje situacijoje, ar verta kentėti, reikėtų paprasčiausiai paklausti savęs: „Kam ir kodėl?“Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *