Kiek kainuoja elektromobiliai?

Kartais gali atrodyti, jog tokios transporto priemonės bus labai brangios, todėl jas įsigyti galės tikrai ne kiekvienas. Tačiau iš tikrųjų jos neretai nekainuoja daugiau nei analogiški kiti modeliai, kurie turi vidaus degimo variklį. Taip pat galutinė suma labai priklauso nuo pasirinkto varianto ir jo techninių parametrų. Nenaujas automobilis gali nekainuoti nė dešimties tūkstančių Eurų, nors dažniausiai jų kainos svyruoja nuo maždaug dvidešimties tūkstančių ir gali siekti ne vieną papildomą dešimtį. Tiesa, tai jau būtų patys naujausi ar išskirtinėmis savybėmis išsiskiriantys modeliai. Todėl galima sakyti, jog elektra varomų transporto priemonių kainos nėra didesnės nei visų kitų.

Kokį atstumą jie gali įveikti?

Tai vienas iš pačių svarbiausių bei daugeliui aktualiausių klausimų. Neretai yra baiminamasi, jog teks apsiriboti vien tik trumpomis kelionėmis arba nuolat ieškoti įkrovimo stotelių. Tačiau šiuolaikiniai elektromobiliai gali sėkmingai nuvažiuoti penkis šimtus ar netgi dar daugiau kilometrų su vienu įkrovimu, ko dažniausiai pilnai pakaks net ir išsiruošus į ilgesnę kelionę. Aišku, įveikiamas atstumas gali labai priklausyti nuo baterijos talpos – kuo ji didesnė, tuo atitinkamai toliau bus galima nuvažiuoti. Kartais net tas pats modelis gali turėti skirtingas modifikacijas, kuriose skirsis baterijos talpa, taigi renkantis elektromobilį reikėtų į tai atkreipti dėmesį.

Ar ilgai užtrunka įkrovimas?

Tai labai priklauso nuo daugelio aspektų, kurie lemia per kiek laiko bus pakrauta baterija. Pirmiausia, tai priklausys nuo pačios įkrovimo stotelės – jei naudositės galingomis bei greitą krovimą palaikančiomis stotelėmis, jose gali pakakti keliasdešimt minučių. Tačiau įprastai elektromobiliai gali būti pakraunami per kelias valandas. Aišku, vienu atveju jie pakraunami pakankamai, jog galėtų toliau sėkmingai važiuoti, o kitu atveju pilnai įkraunama baterija. Pastarajam krovimui prireiks daug daugiau laiko, ypač, jeigu krovimą atliktumėte ne stotelėje, o namuose. Tačiau technologijos nuolat tobulėja bei juda į priekį, todėl labai tikėtina, jog artimoje ateityje bus vis greičiau įkraunamos tokios transporto priemonės.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *