Kodėl bėgiojant skauda šoną?

Beveik kiekvienas žmogus susidūrė su šia problema. Štai kodėl daugelis nekenčia bėgimo. Tai kodėl gi bėgiojant pradeda skaudėti šoną ir ką su tuo daryti?

Priežastys

Toks nemalonus reiškinys gali turėti nemažai priežasčių. Tačiau dažniausiai tai nutinka dėl juosmens raumenų pertempimo arba tulžies pūslės reakcijos į stiprų krūvį. Visa tai neišvengiamai paveikia diafragmą. Dėl to bėgiojant skauda šoną.

Turbūt visi pastebėjo, kad kuo didesnis aktyvumas, tuo stipresnis ar aštresnis skausmas. Daugelis žmonių šį nemalonų pojūtį žino nuo vaikystės. Tuo pačiu metu skausmas šone gali kilti ne tik bėgiojant, bet ir atliekant kitą fizinę veiklą.

Ką daryti?

Pilvo ar šono skausmus bėgiojant galima pašalinti stiprinant muskulatūrą. Anksčiau ar vėliau, susidūrus su fiziniu krūviu, šis momentas ateis. Tada ir nustos formuotis aštrūs spazmai šone. Kuo geresnis fizinis pasiruošimas, tuo didesnį krūvį organizmas gali atlaikyti be skausmo ir problemų.

Kvėpavimas bėgimo metu taip pat svarbus. Įkvėpimas turi būti gilus, o iškvėpimas – ilgas ir lėtas. Jūs neturėtumėte kvėpuoti per dažnai. Juk būtent šis neramus kvėpavimas gali sukelti skausmą šone bėgant.

Treniruotės metu nepamirškite vandens. Nedidelis vandens kiekis gali sumažinti pilvaplėvės dirginimą ir sumažinti skausmą šone bėgant.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.