Kodėl plaunant virtuvės grindis rekomenduojama naudoti druską?

Virtuvė yra viena tų namų vietų, kuri gana greitai susipurvina. Po maisto gaminimo virtuvėje lieka trupinių, riebalų dėmių, ir t.t. Virtuvės valymas turėtų būti atliekamas pakankamai dažnai, tačiau tą galima daryti nenaudojant jokių cheminių priemonių.

Virtuvės valymas

„Turiu du mažus vaikus ir netvarkingą vyrą. Po kiekvieno šeimos valgio ant grindų lieka trupinių ir maisto likučių, visas stalas tampa nešvarus, ant kėdžių lieka dėmės. Jau nekalbu apie tai, kiek riebalų nusėda ant paviršių gaminant maistą!

Aš tiesiog nekenčiu virtuvės valymo. Kiekvieną kartą, kai reikia valyti, aš pasiduodu. Parduotuvėse siūlomos buitinės chemijos beveik nenaudoju. Viskas – dėl mažų vaikų, kuriems agresyvios priemonės gali pakenkti. Taip, aš ir pati turiu alergiją.

Įprastai namų valymui naudoju natūralius produktus. Dažnai tai yra skalbinių muilas. Skalbinių muilo tirpalas puikiai valo plastikinius, medinius ir stiklinius paviršius. Šiuo tirpalu taip pat plaunu grindis.

Savaitgalį suplanavau virtuvės valymą, tačiau pamiršau nusipirkti skalbinių muilo. Oras buvo tiesiog bjaurus, todėl nenorėjau eiti į parduotuvę. Taigi, nusprendžiau kreiptis į visagalį Google ir surasti kitų liaudiškų valymo būdų. Visi be išimties vartotojai rekomendavo naudoti druską.

Jie rašė, kad druskos tirpalas yra nekenksmingas žmonėms ir aplinkai. Tai nesukelia alergijos. Taip pat nerimavau, ar dėl druskos nepradės rūdyti paviršius, tačiau visi rašė, kad ji visiškai nekenkia nei medienai, nei keramikai. Internautai tvirtino, kad net 100 metų senumo riebalų dėmes nesunkiai nuvalysite druska.

Nusprendžiau pabandyti druskos tirpalu išplauti grindis. Likau labai patenkinta. Visas dėmes man pavyko išvalyti tiesiog akimirksniu, o paviršiai tapo blizgūs. Pasirodo, ant paviršių, kurie buvo išvalyti druska, susidaro savotiškas sluoksnis, apsaugantis nuo dulkių ir smulkių nešvarumų. Druska taip pat turi antiseptinių savybių, naikina mikrobus ir dezinfekuoja orą.

Jei norite išvalyti virtuvę, druskos tirpalas turi būti koncentruotas, ypač jei norite atsikratyti senų dėmių. Tokiu atveju į šiltą vandenį įberkite daugiau druskos, tačiau taip pat įpilkite acto ar įberkite sodos.“

Druskos tirpalo receptas

Dabar pereikime prie svarbiausio dalyko. Kaip paruošti druskos tirpalą?

Pirmiausia į kibirą įpilkite 5 litrus šilto vandens.

Įberkite  4 šaukštus druskos. Kruopščiai išmaišykite, kad druska ištirptų.

Kad tirpalas būtų efektyvesnis, į vandenį įpilkite 4 šaukštus acto. Jį galima pakeisti soda: tuomet reikės 2 šaukštų šio biraus produkto.

Šiuo tirpalu išplaukite grindis ir nusausinkite paviršių.

Valydami namus druskos tirpalu, būtinai mūvėkite gumines pirštines, nes priešingu atveju druska sudirgins jūsų rankų odą. Kokias liaudiškas priemones naudojate virtuvės valymui? Pasidalinkite komentaruose.Naujienos iš interneto

One thought on “Kodėl plaunant virtuvės grindis rekomenduojama naudoti druską?”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *