Į tėvus panašūs partneriai

Kodėl renkamės partnerius, panašius į savo tėvus?

Tai sudėtingas klausimas, į kurį bando atsakyti įvairių mokslo sričių – nuo biologijos iki psichologijos – specialistai.

Štai keletas tokių atsakymų variantų:

Įpratimas

Tėvų santykiai – pats pirmas, todėl geriausiai ištyrinėtas dviejų asmenų sąveikos pavyzdys. Pažįstamus ir aiškiai suprantamus dalykus mes automatiškai laikome saugesniais dėl įgimtos nežinomybės baimės. Savo gyvenime mes nesąmoningai ieškome panašių žmonių ir panašių elgesio modelių, kad galėtume jaustis saugūs.

Edipo kompleksas

Remiantis Froido teorija, vaikas jaučia trauką priešingos lyties tėvams. Augdamas jis šią trauką perkelia kitiems, socialiai priimtiniems objektams – romantiniams partneriams.

Projekcija

Viena iš galimų aptariamo reiškinio priežasčių yra ta, kad mes dažnai nukreipiame savo tėvams jaustus jausmus į partnerį ir tikimės, kad jis patenkins mūsų tėviškos/motiniškos meilės poreikį. Savaime suprantama, kad tokiam tikslui psichikai kur kas lengviau rasti asmenį, turintį bendrų bruožų su mums įtakingomis figūromis.

Imprintingas

Pati naudindiausia gyvenimo strategija žmogui – atkartoti savo motinos ir tėvo elgesio modelį. Štai kodėl sūnus, susitapatindamas su tėvu, renkasi į motiną panašią merginą. Juk jei tėtis išgyveno pasirinkęs tokią moterį, tai ir aš galiu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *