Kodėl renkamės sudėtingus partnerius?

Mes mėgstame tai, prie ko pripratome vaikystėje. Mylime žmones, kurie pažadina mumyse tą meilės jausmą, prie kurio pripratome, būdami vaikais. Jausmai, paveldėti iš vaikystės, vargu ar vien tik pozityvūs ir vargu ar tai vien tik besąlygiška meilė bei švelnumas, rūpestingumas ir gerumas, dėmesys ir palaikymas. Ten įsimaišė ir liguistų pojūčių: jausmas, kad tave paliko, kad esi niekam nereikalingas, nepakankamai „geras”, baimė atsiverti ir pasikliauti artimu žmogumi.

Būtent tai ir verčia ieškoti tokių partnerių, kurie bus panašūs į žmones iš vaikystės.

Ir mes ignoruojame galimus kandidatus vien dėl to, kad jie neatitinka tų problemų, kurias mes asocijuojame su meile. Jie nepajėgūs priversti mūsų kentėti taip, kaip mums būtina kentėti, kad patirtume „tikrąją” meilę – tą, prie kurios pripratome nuo vaikystės.

Tai gal tada vyti šalin eilinį sudėtingą kandidatą ir paieškoti balto ir pūkuoto, kuris nešios tave ant rankų ir neknis smegenų? Taip dažniausiai nusprendžia moterys po pirmosios nesėkmingos santuokos ar ilgalaikių nenusisekusių santykių.

Nieko iš to nesigaus. Nepavyks iki to laiko, kol ir toliau reaguosime į problemas taip, kaip išmokome reaguoti vaikystėje. Net jei nutarsime susirasti kitą žmogų, mus vis tiek užgrius tos pačios iki galo neišspręstos problemos. Nuo savęs nepabėgsi. Mes baisiai pykstame už kritiką, audringai į ją reaguojame, bijome veltis į konfliktą, išsakyti savo nuomonę…

Visa tai – vaikystės elgesio modeliai, kuriuos tempiamės su savimi ilgus metus ir būtent šis modelis neleidžia stoti į konstruktyvių suaugusio žmogaus sprendimų kelią, kur nėra vietos liepiamajai nuosakai, kritikai, sarkazmui, troškimams ir poreikiams, kurie nuvertina ir menkina artimą žmogų.

Per konsultacijas aš dažnai pasiūlau moterims „namų darbus”: jos turi užpildyti štai tokią lentelę:

Pirmasis stulpelis – „partnerio elgesys, suteikiantis jums skausmo”;

Antrasis stulpelis – „mūsų vaikiška reakcija (mintys, jausmai);

Trečiasis stulpelis – „pageidautinas brandus suaugusio žmogaus elgesys (mintys, jausmai).

Kai tik pradedame keistis pačios, pokyčiai prasidės ir santykiuose su artimais žmonėmis.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *