Kodėl skalbimo mašinoje nereikėtų palikti šlapių skalbinių?

Ką darytų šiuolaikinės namų šeimininkės, jei neturėtų skalbimo mašinos? Taip, be šio buitinio įrenginio skalbimas taptų gerokai sudėtingesnis… Kai pagalvoju, kad mūsų mamos ir močiutės skalbinius skalbdavo rankomis, mane net šiurpas nukrečia. Gerai, kad dabar kiekvienuose namuose yra buitinės technikos, kuri palengvina kasdienių darbų atlikimą. Vis dėlto, net ir skalbiant drabužius skalbimo mašinoje svarbu laikytis tam tikrų taisyklių. Šį kartą papasakosime, kodėl šlapių skalbinių nereikėtų palikti skalbimo mašinoje.

Drabužių skalbimas

Atrodytų, kad išskalbti drabužius skalbyklėje yra vienas juokas: tereikia sukrauti skalbinius ir pasirinkti tinkamiausią skalbimo programą. Kai skalbimo mašina baigs savo darbą, teliks išdžiaustyti skalbinius. Vis dėlto, kartais uždelsiama išdžiaustyti skalbinius, ir jie skalbimo mašinoje paliekami per naktį. „Kas baisaus gali nutikti drabužiams, jei jie švarūs?“ – klausia nerūpestingos šeimininkės. Netrukus apie tai papasakosime.

Kodėl skalbinius vertėtų iš karto išdžiaustyti?

Pirma ir svarbiausia priežastis yra tai, kad drėgnoje aplinkoje labai greitai plinta bakterijos, todėl skalbiniai įgaus nemalonų kvapą. Jei skalbiniai bus paliekami skalbimo mašinos būgne 10-12 valandų, per tiek laiko gali atsirasti pelėsis.

Antroji priežastis – dėmės, kurios gali atsirasti ant drabužių. Dažniausiai dėmės atsiranda tada, jei balti ir spalvoti drabužiai skalbiami kartu. Taip pat dėmės gali atsirasti ir tada, jei skalbdami naudojate per daug skalbimo miltelių.

Paskutinė priežastis yra susijusi ne su skalbiniais, bet su buitine technika. Prieš pradėdami skalbti būtinai perskaitykite instrukciją ir susipažinkite su naudojimo taisyklėmis. Jei jų nesilaikysite,  įrenginio tarnavimo trukmė gali ženkliai sutrumpėti. Žinoma, nieko baisaus nenutiks, jei kartą kelias valandas neišdžiaustysite skalbinių, tačiau kas kita, jei to neatliksite nuolatos.

Ką daryti, jei pamiršote išdžiaustyti drabužius?

Žinoma, kartais pasitaiko nenumatytų situacijų, ir paprasčiausiai pamirštama laiku išimti skalbinius. Vis dėlto, tokiose situacijose gali tekti atlikti tam tikrus papildomus veiksmus. Pirmiausia nuvalykite skalbimo mašinos būgną ir dureles – tai padės pašalinti drėgmės perteklių.

Jei skalbiniai skalbimo mašinoje buvo keletą valandų, skalbimo programą turėsite paleisti iš naujo. Temperatūra turi būti pakankamai aukšta – 60 laipsnių. Skalbinius geriausia džiovinti gryname ore (idealu, jei tuo metu šviečia saulė). Ultravioletiniai spinduliai dezinfekuos drabužius ir sunaikins mikrobus, todėl skalbiniai ir vėl gaiviai kvepės.

Jei drabužiai skalbimo mašinos būgne buvo ilgiau nei parą, tuomet reikia ne tik pakartotinai išskalbti drabužius, bet ir išvalyti skalbimo mašiną. Geriausia tą daryti naudojant specialų buitiniams prietaisams skirtą priemonę, tačiau ją galite pakeisti citrinos rūgštimi. Jums reikės 100-200 g šio produkto. Supilkite citrinos rūgštį į skalbimo miltelių skyrių, nustatykite medvilnei skirtą skalbimo režimą, ir pasirinkite 60–90 laipsnių temperatūrą. Įjunkite skalbimo mašiną ir laukite, kol pasibaigs skalbimo ciklas.

Šiuolaikinėse skalbimo mašinose neretai yra integruotas laikmatis ir atidėto skalbimo režimas, todėl tai gali padėti nepamiršti laiku ištraukti skalbinių. Laikykitės buitinių prietaisų naudojimo taisyklių, ir tuomet jie tarnaus tikrai ilgai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *