Kodėl Stivas Džobsas draudė savo vaikams iPad?

Kai Stivas Džobsas vadovavo Apple, jis draudė savo vaikams pernelyg ilgai sėdėti prie iPad’o. Kodėl? New York Times korespondentas Nikas Biltonas per vieną interviu paklausė Džobso: „Matomai, jūsų vaikai eina iš proto dėl iPad’o?” Ir gavo atsakymą: „Jie juo nesinaudoja. Namuose mes ribojame laiką, kurį vaikai praleidžia priešais iPad’o ekraną”.

Žurnalistą apstulbino tokia reakcija. Jam kažkodėl atrodė, kad Džobso namai kimšte prikimšti gigantiškų sensorinių ekranų, iPad’us jis dalina svečiams vietoje saldainių. Tačiau buvo visiškai ne taip.

Apskritai dauguma technologinių kompanijų vadovų ir verslininkų iš Silicio slėnio riboja laiką, kurį jų vaikai praleidžia priešais ekranus, ar tai būtų kompiuteriai, išmanieji telefonai ar planšetės. Džobso šeimoje netgi egzistavo draudimas naudoti tuos aparatus naktimis ir išeiginėmis dienomis. Analogiškai elgiasi ir kiti technologijų pasaulio guru.

Tai gali pasirodyti keista. Tačiau, iš viso sprendžiant, IT gigantų vadovai žino kažką daugiau nei paprasti žmonės.

Krisas Andersonas, buvęs Wired redaktorius, kuris dabar yra 3D Robotics vykdomasis direktorius, apribojo šeimai naudojimąsi minėta aparatūra ir netgi nureguliavo ją tokiu būdu, kad kiekvienu tokiu išmaniuoju negalima būtų naudotis ilgiau nei porą valandų per parą.

„Vaikai apkaltino mane ir žmoną tuo, kad esame pernelyg susirūpinę technologijų daroma įtaka. Jie sako, kad niekam iš draugų tėvai aparatais naudotis nedraudžia”. – pasakoja jis.

Andersonas turi penkis vaikus, jiems nuo 6 iki septyniolikos metų ir apribojimai galioja visiems.

„Taip yra dėl to, kad aš, kaip niekas kitas, suvokiu pavojų, kurį kelia pernelyg didelis įsitraukimas į internetą. Aš žinau, su kokiomis problemomis susidūriau pats ir nenoriu, kad tų pačių problemų turėtų vaikai” – paaiškino jis.

Interneto grėsmėmis Andersonas laiko nerelevantišką turinį ir galimybę, kad vaikai taps priklausomi nuo naujų technologijų lygiai taip pat, kaip tapo priklausomi dauguma suaugusių.

Kai kas žengia dar toliau. Aleksas Konstantinopolis, OutCast Agency direktorius sako, kad jo penkiametis sūnus apskritai nesinaudoja išmaniaisiais paprastomis dienomis. Du kiti vaikai, kuriems yra dešimt ir trylika metų, gali naudotis planšetėmis ir kompiuteriais namuose ne ilgiau kaip pusvalandį per dieną.

Evanas Viljamsas, Blogger ir Twitter įkūrėjas, teigia, kad dviem jo sūnums irgi galioja tokie apribojimai. Jų namuose šimtai popierinių knygų ir vaikai gali skaityti jas kiek tik nori. O štai su planšetėmis ir išmaniaisiais viskas sudėtingiau – jie gali naudotis jais ne ilgiau kaip valandą per dieną.

Tyrimai rodo, kad vaikai iki dešimties metų amžiaus ypatingai imlūs naujoms technologijoms ir praktiškai tampa nuo jų priklausomi.

Taip kad Stivas Džobsas buvo teisus: tyrinėtojai teigia, kad vaikams negalima leisti naudotis planšetėmis ilgiau nei pusvalandį per dieną, o išmaniaisiais telefonais – ilgiau nei dviems valandoms per dieną.

10-14 metų vaikams kompiuteriais naudotis galima, bet tiktai atliekant namų darbus.

Apskritai IT draudimų mada vis giliau smelkiasi į amerikiečių namus. Kai kure tėvai draudžia vaikams naudotis paaugliams skirtais socialiniais tinklais (pavyzdžiui, Snapchat). Tai leidžia nesijaudinti dėl to, ką vaikai deda į internetą. Juk neapgalvoti įrašai, palikti vaikystėje, gali pakenkti autoriams, kai jie suauga.

Mokslininkai teigia, kad amžius, kai galima naikinti IT draudimus – 14 metų. Nors Andersonas netgi savo šešiolikmečius vaikus atribojo nuo ekranų miegamuosiuose. Nuo visų – netgi TV ekranų.

Dikas Kostolo, Twitter vykdomasis direktorius, leidžia savo paaugliams vaikams naudotis išmaniaisiais tiktai svetainėje ir neleidžia neštis į savo kambarius.

Kuo gi užimti vaikus?

Knygos apie Stivą Džobsą autorius kalba, kad išmaniuosius, su kuriais asocijuojasi Džobso vardas, jis lengvai pakeitė bendravimu su vaikais ir aptarinėjo su jais knygas, istoriją – viską iš eilės. Ir niekam iš jų per tuos pokalbius su tėvu nekildavo noro išsitraukti iPhone ar Ipad’ą.

Rezultatas – vaikai užaugo nepriklausomi nuo interneto.

Taip kad galvokite apie vaikus, darykitės išvadas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *