Kokia išvadas reikia pasidaryti iš nepavykusių santykių

Kadangi retai kam pavyksta iš pirmo karto susikurti netgi ne idealius, o tiesiog pakenčiamus santykius, visi mes turime nepavykusių romanų bagažą. Kažkur nesutapo charakteriai, kažkur – pernelyg daug aukojomės be jokios prasmės. Iš pirmo žvilgsnio – begalė klaidų, kurias norėtųsi kuo greičiau užmiršti. Mažai kam šaus į galvą kapstytis savo nesėkmėse meilės fronte, jau nekalbant apie klaidų analizavimą.

Tačiau norint sukurti laimingus santykius, kaip tik ir reikia pasimokyti iš praeities klaidų. Žodžiu, netempsime daugiau laiko, pasistengsime viską sudėlioti į lentynėles.

Santykiai nutrūko tada, kai išsisėmė

Kai kuriam nors vienam poros nariui santykiai įkyrėjo, neretai pasitaiko tokia situacija: antrasis poros narys pradeda pats tempti tuos santykius, mėgindamas išsaugoti ar tiesiog dėl to, kad jaučiasi kaltas. Dėl to kas įvyko, greičiausiai kaltų apskritai nėra – tiesiog santykiai išsisėmė. Jums daugiau nesigauna drauge augti ir tobulėti, arba kuriam nors iš jūsų tie santykiai išties daugiau neįdomūs.

Tokiais atvejais tiesiog pasikalbėkite ir abu priimkite sprendimą. Nereikia užsispyrusiai vaizduoti ir apsimetinėti, jog viskas gerai, jog tu būtinai ištaisysi situaciją.

Ugdykis kantrybę

Be kantrybės santykiai ilgai netruks. Mes visi – pernelyg skirtingi žmonės, net jeigu turime daug ką bendro. Pakęsti žmogų su visais jo trūkumais ir ypatumais būna labai nelengva. Dėl to visiems mums tiesiog būtina išmokti kantrumo meno.

Neįprask tenkintis mažu

Viena nesėkmė praėjusiuose santykiuose gali sužlugdyti tavo savivertę dabartiniuose santykiuose. Dėl to įsimink labai svarbų dalyką: niekada nesitenkink mažesniu. Netoleruok savo atžvilgiu atsainumo ir paniekos, partnerio grubumo. Stengdamasis pagerinti partnerio gyvenimą, tu mažų mažiausiai tikiesi gauti iš jo kažką panašaus. Jeigu negauni – puiki proga rimtai susimąstyti apie tai, jog santykiai klostosi kažkaip ne taip.

Prisiimk atsakomybę už savo klaidas

Mokykis pripažinti savo klaidas. Žinoma, lengviausia yra apkaltinti dėl to, kas nutiko, kokias nors aplinkybes ar kitą žmogų. Tačiau tik klaidos pripažinimas padės tau įgyti vertingos patirties ir suvokti, kaip galima, o kaip nevertėtų elgtis ateityje.

Stenkis pastebėti pavojaus signalus

Kai kurie žmonės nepastebi arba sumaniai ignoruoja akivaizdžius požymius, bylojančius, jog šeimoje atsirado problemų. “Savaime išsispręs”, “Niekai, neverta kreipti į tai dėmesio” – šios nuostatos tokioje situacijoje yra pikčiausi tavo priešai. Nes situacijoje, kai vienas partneris neįžvelgia jokių problemų, o kitas – kenčia, laimingos pabaigos nebus.

Nepasiduok pernelyg anksti

Jei tarp jūsų atsirado tarpusavio nesupratimas, jei vienas kitą ėmėte erzinti, neskubėk pasiduoti ir numoti ranka į santykius. Iš pradžių pamėgink prisikapstyti iki esmės, suprasti, ką darai neteisingai, kaip galima būtų pakeisti savo požiūrį. Nukreipti teisingu keliu gali tokie būdo bruožai, kaip sugebėjimas suprasti ir kantrybė.

Jei įprotis pasiduoti tapo tavo įprastu elgesio modeliu, teks padirbėti su savimi, jei tik, žinoma, nenori sulaukti senatvės vienatvėje.

Netęsk santykių, kuriuose tavęs nemyli

Turbūt nėra nieko blogiau už santykius, kuriuose tavęs nemyli. Jeigu tu ilgą laiką lieki be meilės, palaikymo, rūpinimosi ir dėmesio – tavo jausmas greičiausiai yra be atsako. Pagalvok, ar reikalingi tau tokie santykiai, kur tu darai viską, o tau neduodama absoliučiai nieko.

Jūs nepasikeisite

Tai bene pati didžiausia iliuzija, kuri gali apakinti dvi suaugusias, susiformavusias asmenybes. Vienintelis dalykas, kuo galite vienas kitam padėti – išmokti priimti partnerį tokiu, koks jis yra ir nelaukti iš jo kažko tokio, kas tam žmogui absoliučiai nebūdinga. Jei tavo moteris negali pakęsti gaminti, ji tikrai nepasitiks tavęs po darbo su prijuoste ir skaniai kvepiančia kepta višta. Ir tu staiga, tarsi burtų lazdele pamojus, netapsi romantiku, jei neturi polinkio tokiems dalykams.

Asmeninės ribos

Bet kurioje poroje turi būti aiškiai nubrėžtos asmeninės ribos: asmeninė erdvė, laikas, interesai – ir taviškiai, ir tavo moters. Laimingi santykiai įmanomi tik tuo atveju, jeigu abu suprantate, kad priklausote patys sau, o ne vienas kitam, jog kontrolė santykiuose tuos santykius nužudo, jog jums visai nebūtina viską daryti kartu. Tai labiau erzina, negu džiugina.

Laimė – kiekvieno asmeninis pasirinkimas

Kad būtum realiai laimingas, nereikia turėti tam kažkokio specialaus žmogaus. Tavo moteris neprivalo pakelti tau savivertės, ji neišgydys tavęs nuo tavo kompleksų, neužims viso tavo laisvo laiko. Visu tuo turi užsiimti pats. Kol to nesuvoksi ir neįsisąmoninsi, tu ir toliau susidursi su nepasiteisinusių lūkesčių ir žlugusių iliuzijų problema.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *