Kokie maisto produktai pagerina miego kokybę

Pasitaiko, kad žmogus ryte pabunda jau pavargęs, jei pamiegojo vos porą valandų. Norint gerai išsimiegoti, reikia miegoti apie aštuonias valandas. Taip pat turėtumėte stebėti savo mitybą, nes yra maisto produktų, kurie padeda pagerinti miego kokybę.

Specialistė priminė, kad už miego kokybę atsakingas melatoninas. Be jo pilnas nakties poilsis neįmanomas. Šią medžiagą gamina mūsų organizmas, tačiau jos taip pat galima gauti ir su maistu. Pavyzdžiui, melatonino rasti galima vyšniose ar trešnėse, taip pat sultyse, pagamintose iš šių uogų. Todėl gydytoja rekomenduoja į vakaro valgiaraštį įtraukti vyšnių. Tiks ir šaldytos uogos.

Per pietus geriau teikti pirmenybę maistui, prisotintam triptofano. Tai gali būti kalakutiena arba vištiena, kiaušiniai, riešutai, ankštiniai augalai, bananai, pieno produktai ar avižiniai dribsniai.

Svarbu nepasirinkti vieno produkto, nes maistinės skaidulos ir lėti angliavandeniai reikalingi, kad naudingi elementai iš ankstesnės produktų grupės būtų tinkamai pasisavinami. Dėl šios priežasties, kaip pastebėjo gydytoja, į racioną reikėtų įtraukti daugiau daržovių ir grūdinių kultūrų. O melatonino turinčias medžiagas – nuolat keisti, kad būtų įvairovė.

Geras pasirinkimas lapinės daržovės ir žolelės, taip pat sėklos ir riešutai, kuriuose yra magnio, raminančio nervų sistemą.

Reikia nepamiršti ir vitamino D. Dėl jo trūkumo nukenčia miego kokybė. Būtent dėl šios priežasties riebią žuvį reikėtų valgyti du kartus per savaitę. Čia naudingi ir riešutai bei sėklos, tačiau su jais nereikėtų persistengti, nes jie labai kaloringi.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *