Koks gyvūnas pagal asmenybės bruožus Jums labiausiai tinka?

Apie šunis dažnai sakoma, kad jie atrodo kaip šeimininkai, tačiau panašumas neapsiriboja išvaizda, nes augintiniai kartais elgiasi kaip žmonės. Remiantis „The Kennel Club“ atliktu tyrimu, yra sąsajų tarp kai kurių populiariausių veislių ir jų savininkų parodytų dominuojančių asmenybės bruožų, rašo Dailymail.co.uk.

Tie, kurie turi borderterjerus, greičiausiai bus žavūs, gyvybingi ir energingi, o Stafordšyro bulterjerų gerbėjai yra patikimi ir meilūs.

Džeko Raselo terjero savininkai, tokie kaip karalius Karolis III ir karaliaus konsortė, yra ištikimi ir lojalūs.

Tie, kurie turi kokerspanielius, pavyzdžiui, Velso princas ir princesė, yra smalsūs, kūrybingi ir labiau orientuoti į šeimą.

Savininkai, kurie buvo emociškai stabilūs ir teigė, kad yra pozityvūs ir laimingi, turėjo auksaspalvius retriverius.

Tyrimo metu daugiau nei 1500 dabartinių ir buvusių 16 populiarių veislių savininkų buvo įvertinti pagal asmenybės bruožus: ekstraversiją, atvirumą, malonumą, emocinį stabilumą ir sąžiningumą.

Nustatyta, kad springerspanielių savininkai buvo labiau linkę laikytis tradicijų, dažnai buvo santūrūs ir punktualūs.

Rezultatai taip pat parodė, kad tie, kurie užėmė aukščiausią vietą pagal „atvirumo“ asmenybės bruožą, dažniausiai turėjo vipetus.

Taip yra dėl to, kad vipetų savininkai tikino, kad jiems patinka nauja patirtis, jie rizikuoja ir turi daug pomėgių.

Savininkai, laikomi emociškai stabiliausiais, teigiantys, kad yra pozityvūs ir laimingi, turėjo auksaspalvius retriverius.

Cvergšnaucerius mėgo tie, kurie buvo sąžiningi, organizuoti ir laikosi taisyklių.

Tie, kurie svarbiausiais savo bruožais įvardijo malonumą ir ekstraversiją, mėgo pomeraniečius.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad yra panašumų tarp savininkų ir jų pasirinktos veislės – tai rodo, kad žmonės nesąmoningai pasirenka šunis, kurie atspindi jų pačių asmenybę.

Stafordšyro bulterjerai taip pat turi meilių asmenybių, panašiai kaip jų savininkai.

Džeko Raselo terjerai apibūdinami kaip draugiška veislė, o 84 proc. jų savininkų pripažino šią savybę kaip savo svarbiausią.

Tačiau nors šunų mylėtojai gali pasirinkti veisles, su kuriomis jaučia giminingumą, jie ne visada renkasi naminius gyvūnus, atitinkančius jų gyvenimo būdą.

Beveik du trečdaliai, 63 proc., teigė, kad savo keturkojį draugą rinkosi pagal išvaizdą arba vadovaudamiesi širdimi, o ne galva.

Pusė šių šeimininkų tuomet prisipažino, kad negali pasiūlyti savo augintiniams visko, ko jiems reikia.

Tačiau tų, kurie teigė, kad prieš pirkdami ilgai tyrinėjo ir suprato savo veislę, 88 proc. teigia, kad jų šuo puikiai atitinka jų asmenybę ir gyvenimo būdą.

Billas Lambertas iš „The Kennel Club“ sakė: „Panašu, kad dažnai galime daug pasakyti apie žmogų iš jo turimo šuns tipo. Kiekviena veislė turi skirtingas ypatybes, bruožus ir priežiūros poreikius, o tai padeda būsimiems savininkams geriau suprasti, ar jie gali jiems tikti.

Stulbina matyti, kiek žmonių nesąmoningai renkasi šunų veisles, kurių asmenybės atitinka jų pačių charakterį.“Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *