Ar verta rinktis vyresnį partnerį, ar žiūrėti į bendraamžius: psichologai pateikė paaiškinimą.
Jie sako, kad meilė nežino jokių ribų, jokių rėmų, jokio statuso. Tačiau mokslininkai ir psichologai mus įtikinėja, kad sutuoktinių amžiaus skirtumas yra svarbus tvirtai ir laimingai santuokai. Papasakosime, koks amžiaus skirtumas yra geriausias norint sukurti ilgus, tvirtus ir laimingus santykius.
Koks yra idealus amžiaus skirtumas, kad santuoka būtų tvirta
Remiantis statistiniais duomenimis, vidutinis partnerių skirtumas pasaulyje yra 5-6 metai. Ir paprastai tokioje poroje vyras yra vyresnis už moterį. Toks amžiaus skirtumas susiformavo nuo tų laikų, kai moterys pasikliovė vyru kaip vyriausiuoju šeimoje. Tačiau šiandien moterys gyvena socialiai aktyvesnį gyvenimo būdą nei vyrai, amžiaus skirtumas vis tiek išlieka toks pat, koks buvo prieš kelis šimtmečius.
Kartu, jei moteris yra 2-3 metais jaunesnė už vyrą, jie abu dalijasi ta pačia pasaulėžiūra, gyvenimo patirtimi ir kultūriniu kodu. Kadangi jie žaidė tuos pačius žaidimus, žiūrėjo tuos pačius filmus, klausėsi tos pačios muzikos.
Psichologai ir mokslininkai mano, kad 3-6 metų skirtumas yra optimalus sėkmingiems ir laimingiems santykiams kurti. Tokios poros turi tvirtas šeimas, kuriose mažiau konfliktų ir skyrybų.
Tačiau nemanykite, kad dar vienas skirtumas gali būti lemtingas. Nes kiekvienas variantas turės pliusų ir minusų.
Santuoka tarp bendraamžių
Labai dažnai tokios santuokos atsiranda tarp bendraamžių ankstyvame amžiuje. Jauni žmonės susipažįsta mokykloje ar institute, tada nusprendžia, kad jie sukurti vienas kitam, ir eina į vestuves.
Tokiuose santykiuose vyrauja harmonija ir tarpusavio supratimas, lengvas ir laisvas bendravimas. Tačiau gana dažnai kyla konfliktų dėl finansinių problemų. Kadangi nė vienas iš sutuoktinių dar nespėjo padaryti karjeros ir pasiekti sėkmės. Todėl dažnai tokios šeimos kenčia dėl finansinių problemų ir jaučiasi nusivylusios.
Jei vyras poroje vyresnis 10-15 metų
Iki šiol tokios santuokos nestebina. Jis sėkmingas, ramus ir patenkintas gyvenimu, ji – jauna ir kupina gyvybingumo. Jei santykiai grindžiami jausmais, o ne merkantilizmu, tokia pora gali būti labai laiminga.
Vyras jau turi gyvenimiškos patirties, žino, kaip elgtis su moterimis. O jauna moteris savo išrinktąjį užkrauna energija ir nepamirštamomis emocijomis, padeda jam rasti įkvėpimo kiekvienoje dienoje.
Jei vyras vyresnis 20 ar daugiau metų
Tokia sąjunga turi teisę egzistuoti ir gali būti laiminga. Tačiau statistika ir mokslininkų tyrimai yra nenumaldomi: per didelis amžiaus skirtumas nėra palanki tvirtai santuokai.
Pora paprastai gyvena nuolatinėje įtampoje ir mintyse apie tai, kas bus, kai vyras peržengs senatvės slenkstį, o moteris dar bus jauna ir kupina jėgų.
O jei poroje vyresnė moteris?
Daugelio pasaulio garsenybių pavyzdžiu galima atsekti, kad tokios santuokos gyvuoja gana ilgai ir yra laimingos. Jei moteris už vyrą vyresnė 3-7 metais, išoriškai skirtumas bus nepastebimas.
Ir tokiam vyrui labai pasiseks su žmona, nes ji padės jam priimti teisingus sprendimus, bus jam ištikima bendražygė ir patikima atrama. Tai padės vyrui pasiekti norimų sėkmių ir rezultatų gyvenime.