Kur nuveda du meilės kraštutinumai – įkyrumas ir nepasitikėjimas?

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie įpratę visur ir visada ieškoti slaptos prasmės, nepasitikėdami nei savo akimis, nei širdimi, – tai šis straipsnis kaip tik jums.

Panagrinėsime du santykių kraštutinumus, kurie veikiausiai jums pažįstami: įprotis matyti kito susidomėjimą ten, kur jo nėra („ji vengia manęs, nes myli“), kaip ir visiškas mylinčio žmogaus jausmų nuvertinimas („juk jis viską išsigalvoja, negaliu aš patikti“), „tai buvo bučinys iš gailesčio, norėjo man pataisyti nuotaiką“).

Iš kur kyla nepasitikėjimas žmonių žodžiais ir poelgiais? Kodėl mums taip sunku patikėti tuo, kad mes galime būti kam nors įdomūs? Priežastis yra paviršiuje – tai įprotis žiūrėti į žmogų per savo iliuzijų projekciją. Pagal posakį“ „Apgauti mane nesunku, aš pats linkęs apsigauti“. Kad nustotumėte visur matyti neegzistuojantį interesą savo atžvilgiu arba abejoti jums neabejingo žmogaus jausmų nuoširdumu, siūlome pažvelgti į save ir paieškoti psichologinių blokų, kurie iškraipo realų pasaulio paveikslą. Kas trukdo jums pamatyti realybę tokią, kokia ji yra?

Įkyrumas ir nepasitikėjimas santykiuose – problemos šaknys

*Įprotis pabaigti galvoti už kitą (užbaigti kito mintį)

Žmogus nieko nesakė, bet jūs įsivaizdavote save Šerloku Holmsu, kuris įžvelgia kitų motyvus ir jausmus. „Jis myli, tik gėdijasi“. „Ji apsimetinėja abejinga, kad tvirčiau mane užkabintų…“, „negali jis manęs geisti, juk aš tokia baisi!“ Neskubinkite įvykių, nespęskite už kitą žmogų, nepūskite muilo burbulų. Net jeigu su jumis žaidžia, anksčiau ar vėliau žmogus atsiskleis, tada galėsite padaryti tikroviškas išvadas.

*Nesutampa lūkesčiai

Jeigu jums tiesiai sako apie meilę ir troškimą būti kartu, o jūs netikite – kalti nepasiteisinę lūkesčiai. Pagalvokite, kas konkrečiai jums nepatinka partnerio simpatijoje? Gal jis ją ne taip išreiškia? Gal jūs norite kažko daugiau, audrų, aistros ar romantikos? Ar dovanų ir gėlių? Nereikia manipuliuoti žodžiais „įrodyk, aš tavimi netikiu“: jis nekaltas, kad jūs nusipiešėte sau idealų paveikslą ir nenorite nukrypti nuo protokolo. Meilė neįpareigoja mūsų likti patogiems. Jeigu laukiate būtent to, nusiteikite vienišai senatvei.

*Spaudimas, „gnybtukų“ naudojimas

Iš pradžių verkšlenote, kad norite gėlių, kelionių prie jūros ir meilės iki dienų pabaigos, o kai jums tai pasiūlė, nuvertinote dovanas kaip „papirkimą“. Čia ir glūdi problema. Jūs įpratote visko siekti ašaromis, kaprizais, skundais ir zyzimais, o dabar sunku patikėti partnerio poelgio nuoširdumu. Gal jis tik pataikauja? Lygiagrečiai norite, kad jis pats atspėtų jūsų mintis ir nereikėtų jo nukreipinėti. Mūsų patarimas: jeigu pavargote spręsdamos rebusus, liaukitės minti mįsles ir netraukite meilės iš jo žnyplėmis. Pasakykite tiesiai apie savo norą, vieną kartą. Ir laukite. Mylintis žmogus išgirs. O jeigu myli ne taip stipriai, tai dar nėra pretekstas kelti isteriją. Leiskite žmogui subręsti arba traukite toliau.

*Skubėjimas, nesugebėjimas palaukti atsakomųjų veiksmų

Dar viena per dėto įkyrumo santykiuose priežastis – įprotis žengti žingsnius, neatsižvelgiant į partnerio atsakomąją reakciją: jūs įmerkėte meškerę, bet nekimba. Užmetėte dar kartą ir dar, niekaip nereaguodami į tai, kad niekas nekimba. Supraskite, santykiai – ne monologas, o dialogas. Žengėte vieną žingsnį link kito žmogaus, palaukite atsakomojo žingsnio į jūsų pusę. Jeigu kitoje pusėje tyla, neikite toliau, nepameskite galvos. Santykiuose turi būti sąveika.

Iškreiptas suvokimas taip ir atsiranda, kad mes nenorime susitaikyti su realybe, trokštame daugiau, nei turime dabar. Todėl programa pakrinka: „jis myli, tik negali pasakyti“ arba „netikiu jo jausmais be žiedo ir serenadų“.

Kovoti su tokiai iškraipymais bus nesunku, jei įsižiūrėsite į realybę: jūsų nemyli arba myli ne taip stipriai, kaip norėtumėte. Tik susitaikius su šia mintimi, galima bandyti kažką pakeisti, pakoreguoti, pagerinti. O kol kas mes esame iliuzijų galioje, mes – marionetės likimo rankose, kurios už nieką nesijaučia atsakingos. Pagalvokite, ar tinka jums toks vaidmuo?



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *