Laimingo gyvenimo taisyklės

Siūlome išbandyti tris laimės, tiksliau, sveiko požiūrio į gyvenimą taisykles. Jų reikėtų laikytis mažiausiai mėnesį, kad pajustumėte ir patys galėtumėte įsitikinti, kaip jos veikia.

Pirmoji taisyklė: dėkokite

Dažnai pastebime aplinkui, kad žmonės per daug nuvertina tai, ką gauna. Nesvarbu, ar tai būtų dėmesys, daiktai, pinigai, santykiai, poelgiai. Iš tikrųjų mes niekada nežinome, kokių pastangų reikia žmonėms, kad galėtų kažką duoti kitam. Kartais tai būna jų paskutiniai resursai. Mes niekada nežinome, kaip buvo renkama ir perkama mums „netinkama dovana“.

Kaip sunku būna kai kuriems žmonėms apkabinti vienam kitą ir pasakyti gerus žodžius. Tikėkite nuoširdumu ir dėkokite už jį iš visos širdies kaip už didžiausią brangenybę. Jūs niekada nežinote, kas yra ten, už kulisų. Kaip verkia žmonės, kurių pastangos nebuvo įvertintos. Kaip gėda jiems, kad nesugebėjo įtikti. Mums niekas nieko neskolingas, todėl kiekvienas geras žingsnis mūsų link – didelė vertybė.

Antroji taisyklė: parinkite teisingą distanciją

Daug kam iš mūsų lengviau nutraukti santykius, negu nustatyti teisingas ribas, pasakyti „ne“ ar paprasčiausiai pasišalinti. Būna kartais taip skaudu ir baisu jausti savo bejėgiškumą, kad kyla noras pabėgti, nutraukti santykius, o paskui kentėti skausmą.

Labai svarbu suvokti, ką reiškia teisingai pasirinkti distanciją. Su kai kuriais žmonėmis visai įmanoma gyventi ilgai ir vaisingai bendradarbiauti, jeigu tinkamai nuo jų atsiribojame.

Yra įvairių distancijos išlaikymo būdų: galima ne itin dažnai bendrauti, nelabai atvirai kalbėtis, pasirinkti neutralias temas, nelikti dviese, neprisiliesti, išlaikyti formalaus kontakto ribas. Daugybė santykių gali egzistuoti nenutraukiami metų metus, jei išlaikomas tolimesnis atstumas ir šaltesnis tonas, nei mes esame įpratę.

Išlaikykite distanciją ir jums nereikės veltis į konfliktus, išvengsite slapto susierzinimo ar sabotažo, kad atsikratytumėte įtampos.

Trečioji taisyklė: elkitės taip, tarytum būtumėte mylimi

Kartais žmonės netiki, kad juos kiti gali nuoširdžiai mylėti. Jie išsisukinėja nuo komplimentų, apkabinimų, dovanų, pagalbos ir bet kokio dėmesio. Jie dėl to nekalti, jiems sunku, bet iš šalies jų elgesys atrodo kaip vengimas ir atsiribojimas. Toks elgesys vadinamas „kontrpriklausomybe“. Jie gali labai karštai trokšti gerų, šiltų santykių su kitais, bet elgtis taip, tarytum jiems niekas nereikalingas.

Jeigu pažaisite žaidimą, kad „esate kitų mylimi“, bent minutėlei įsivaizduodami žmones mažiau pavojingus, tai tapsite šiltesni ir atviresni. Pabandykite reaguoti į viską iš šio vaidmens, o ne iš savo įprasto. Jūs pradėsite siūlyti patys, sutiksite su kitų pasiūlymais ir imsite gana ramiai reaguoti į atsisakymus.

Jūs imsite bendrauti draugiškiau, dažniau šypsotis, žiūrėti kitiems į akis, į jų pasiūlymus ir kvietimus reaguosite ne sutrikusiu tylėjimu, o linksmai atsakysite „taip, būtinai ateisiu“ ir nebemanysite, kad kiti iš tikrųjų tik nori jūsų atsikratyti, kad jūs jiems visai nerūpite.

Patikrinkite patys ir įsitikinsite, kad šios taisyklės yra vertos dėmesio.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *