Mamų klaidos, sulaukus pirmagimio

Neišvengiama klaidų padarome visos. Bet apibendrinus surinktus tam tikrus duomenis paaiškėjo, jog yra  klaidos, kurias padaro beveik visos mamos, ypač tos, kurios susilaukė pirmagimio.

Su dviejų vaikų mama Daiva, kurių amžiaus skirtumas yra beveik šeši metai, pabandysime suprasti, kokių klaidų galėtume nedaryti, pasinaudodami kitų mamų patirtimi.

Pirmoji mamų daroma klaida – bandymas per greitai atsistatyti ir lyg niekur nieko praktikuoti gyvenimo būdą, kuris buvo įprastas iki gimstant kūdikiui.

Reikia skirti dėmesį sau, tai tai kiekviena iš mūsų supranta skirtingai – ar tai būtų šiltos arbatos puodelis pasivartant mėgiamą žurnalą, ar pietų miegas tuo metu, kai nesuplauti indai ir rūbai, laiko tam privalu atrasti kiekvieną dieną.

Antroji klaida – auginti vaiką pagal vadovėlį. Net jei jūs patirties neturite, nes auginate savo pirmagimį, įsiklausykite į vaiką. Patikėkite, jis beveik viską jums „pasakys“ pats, jei tik mokėsite jo klausytis ir pasitikėsite savimi.

Trečioji klaida, labai susijusi su antrąja – tai nepasitikėjimas savo jėgomis.

Gamta mums, mamoms, yra padovanojusi motinystės instinktą – nenuvertinkime jo ir neleiskime jo nuvertinti viską išmanantiems močiutėms, seneliams, kaimynams ar kitiems “ekspertams”. Žinoma, jie nori gero, bet tik jūs sprendžiate, kas yra geriausia jūsų vaikui.

Ketvirtoji klaida – vyro pagalbos nuvertinimas.

Na ir penktoji – tai apsikrovimas daiktais, kurių taip niekada ir neprireikia.

Kalbant apie daiktus, pagrindinis patarimas – nusipirkite tik tai, be ko tikrai neišsiversite  – sauskelnių ar vežimėlio mažyliui reikės tikrai. O visa kita palikite ateičiai, kuomet perprasite savo ir mažylio įpročius bei poreikius. Patikėkite – tai labai palengvins gyvenimą tiek jūsų piniginei, tiek jums.

Klausykite savo širdies, kad ir ką bedarytumėte. Tai tiesiausias kelias į ramybę, į laimę, kuri tikrai gyvena jūsų namuose, jei tik matysite ją ir mokėsite džiaugtis.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *