Mes patys komplikuojame tėvystę, o paskui skundžiamės dėl išdegimo

Užmeskite akį į socialinius tinklus ir pamatysite: šiuolaikiniai tėvai kruopščiai planuoja ir organizuoja žaidimus bei pramogas savo vaikams. Ir paskui mes dar stebimės, kodėl esame tokie pervargę ir išsekę.

Mano vaikystėje penktadieniais vakarienei visada buvo sumuštiniai, nes mama tuo metu pradėdavo savaitinį namų tvarkymą. Mes dažnai leisdavome vakarus priešais televizorių, o kartais, jei pasisekdavo, eidavome į video nuomos punktą išsirinkti naujo filmo.

Mano mama nepergyveno dėl to, kad maitinomės nesveiku maistu – sumuštiniais. Nemanau, kad ją kankino kaltės jausmas dėl to, kad praleisdavome vakarą priešais televizorių. Esu tikra, kad jai net į galvą nešaudavo organizuoti mums pramogas tuo metu, kai ji tvarkė kambarius. Ji turėjo savų reikalų ir galvojo apie juos.

Mes linksminome save patys.

Mano tėvams nereikėjo sukti galvos, kokį žaidimą šiandien dukrai sugalvojus, nes aš žaidžiau kieme su kaimynų vaikais. Jie nuveždavo mane pas draugę į namus tada, kai mudvi su drauge susiskambindavome ir susitardavome pažaisti drauge. O ne dėl to, kad tėvai ilgai susirašinėjo per feisbuką, bandydami surasti tinkamą mums visiems laiką.

Mano kambaryje buvo begalė žaislų, tačiau tėvai juose nieko nesusigaudė ir nemėgino specialiai įtraukti manęs į žaidimus su jais. Kai neturėdavau kuo užsiimti, slampinėjau po namus ir pati imdavau ką nors žaisti. Kartais į svečius ateidavo kaimynų vaikai ir mes valandų valandas žaisdavome mano kambaryje. Labiausiai mėgau žaisti kitų namuose – visada džiugina naujo žaislai!

Į kiną su tėvais nueidavome, tačiau taip retai, kad pamenu kiekvieno peržiūrėto filmo pavadinimą. Pamenate 1990 metus? Mudu su tėčiu žiūrėjome “Vienas namuose” ir tėtis taip garsiai kvatojo, kad man net nepatogu pasidarė.

O dabar grįžkime į dabartį. Šiuolaikiniams tėvams atrodo, kad būtent jie yra atsakingi už savo vaikų