Mitas apie romantišką meilę

Romantiškos meilės mitą sugėrėme į save kartu su motinos pienu, pasiėmėme jį iš kultūrinių archetipų. Meilę, kuri yra aistringa ir jaudinanti, įveikianti visas kliūtis, nulemta likimo.

Įprastame kasdieniame gyvenime tokia meilė pasirodo esanti negyvybinga. Ir, kaip dažnai sakoma, ji gyvena viso labo trejus metus. O neretai ir dar trumpiau.

Beveik visus tokios meilės štampus rasime romantiškose komedijose, knygose, meno kūriniuose.

1. Meilė (arba, priešingai, klaiki nemeilė) iš pirmo žvilgsnio. Apskritai realiame gyvenime antipatija paprastai būna kažkuo pagrįsta, ir jos nederėtų nepaisyti.

2. Nulemta meilė (likimo, linijų ant delno, gimstant, mistinių ženklų ir sutapimų). O štai jeigu tai paprastas žmogus, pažįstamas nuo vaikystės ar darbo kolega – fui, kaip lėkšta ir banalu!

3. Meilė kunkuliuoja aistromis, dega, liepsnoja, yra kupina dramatizmo ir ryškių emocijų. O jei viskas gerai, jei nėra kančių ir ryškių emocijų – fui, kaip tai nuobodu.

4. Herojai absoliučiai vienas kito nesupranta. Ir juk tikrai – kam kalbėtis ir stengtis viską išsiaiškinti? Geriau palaukti dvidešimt metų, pasikamuoti, kitą žmogų pakankinti.

5. Herojams susitikti trukdo kliūtys arba tai apskritai uždrausta meilė. O realiame gyvenime dažnai paaiškėja, kad išskyrus kliūtis santykiuose daugiau nieko ir nebuvo.

6. Toksiškų santykių romantizavimas – herojai kelia skandalus, skaudina vienas kitą. Tačiau smurtas ir žiaurūs santykiai neturi nieko bendra su meile.

7. Meilė laikoma visų problemų sprendimu, meilė – tai išsigelbėjimas. Iš tikrųjų meilė tik pagausina ir padidina visa tai, ką jau turime savyje. Įskaitant ir problemas.

8. Viena vienintelė meilė visam gyvenimui, prarastos antrosios pusės paieškos, herojai sutampa kaip dvi dėlionės detalės. Tačiau aplinkui mes matome daugybę žymiai sėkmingesnių antrųjų ir trečiųjų santuokų pavyzdžių.

9. Tokioje meilėje mes nieko nežinome apie kasdieninį gyvenimą, apie tai, kas bus po daugelio metų, kaip jausimės buityje ir rutinoje. O juk bet kokie santykiai reikalauja prisiderinti, prisipratinti vienas prie kito. Po vestuvių viskas tik prasideda.

10. Ir mano mėgstamiausia: pati tyriausia ir tikriausia meilė – tai meilė be atsako. Tiesą sakant, meilė be atsako dažniausiai susijusi su tokiomis labai rimtomis psichikos problemomis, kaip nesveikas prisirišimas ir priklausomybė. Tokioje meilėje nėra džiaugsmo nei meilės subjektui, nei objektui.

Kadangi šių reiškinių romantizavimas mūsų galvose vyksta nuo pat gimimo, mums labai sunku neįsivelti į vieną ar kelis iš tokių atseit „meilių”.

O kaipgi meilė? Ar ji apskritai egzistuoja pasaulyje? O gal tai marketologų ir viduramžių riterių prasimanymas?

Žinoma, ji egzistuoja. Dviejų subrendusių, vientisų, neidealių žmonių, kurie nori išklausyti vienas kitą, kalbėtis apie savo jausmus ir kurti santykius, meilė. Kasdieninė meilė. Ir kasdien vis auganti ir stiprėjanti.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *