Mokslininkai nustatė šešis miegotojų tipus. Kuriam priklausote jūs?

Originalas

Paprastai žmonės pagal miego įpročius priskiriami vyturiams ir pelėdoms. Bet galbūt esate vienas iš tų, kurie negali lengvai savęs priskirti nė vienam iš šių dviejų tipų?

Galbūt jūs visą laiką jaučiate nuovargį, arba pajuntate jėgų antplūdį įsibėgėjus popietei?

Pasirodo, jūs joks keistuolis. Naujausias tyrimas rodo, kad išties egzistuoja net šeši miegotojų tipai, ne vien vyturiai ir pelėdos, kuriuos žinome geriausiai.

Miego specialistas Arkadijus Putilovas atliko tyrimą, kurio rezultatai buvo paskelbti žurnale „Personality and Individual Differences“, apklausdamas 1 tūkst. 305 asmenis, kad išsiaiškintų, kada jie jaučiasi žvaliausi ir labiausiai pasiruošę kibti į darbus.

Be vyturių ir pelėdų tyrėjai taip pat išskyrė popietautojus ir nusnaudėjus.

Jeigu esate popietautojas, jaučiate mieguisti tiek rytą, tiek ir vakare, bet žvalūs po pietų.

Jeigu esate nusnaudėjas, greičiausiai jūs jausitės žvalūs ir rytais, ir vakaris, bet pajusite energijos sumažėjimą popiet, dėl ko norėsite nusnausti.

Nusnaudėjai labiausiai mieguisti jaučiasi popiet.

Taigi, jau žinote keturis miegotojų tipus, bet tyrėjai sako, kad egzistuoja dar du: slankos ir čiurliai.

Neklauskite, kodėl miegotojų tipai siejami su paukščiais, mes neįsivaizduojame. Bet kokiu atveju, slankos visą dieną jaučiasi mieguistos, o čiurliai – visą dieną žvalūs, vienodai jausdami nuovargį, o ne dramatiškus pakilimus ir nuosmukius.

Kol kas dar nėra duomenų, leidžiančių spręsti, kuris chronotipas yra geresnis ar prastesnis už kitus.

Šis tyrimas tiesiog išplėtė mūsų suvokimo ribas apie tai, kaip žmonės miega. Dabar, kai žinome, kad egzistuoja daugiau įvairovės, nei tiesiog vyturiai ir pelėdos, galime bandyti prie savo miego įpročių priderinti savo dienotvarkę, kad ji atlieptų mūsų poreikius.

Taigi apibendrinant, šeši miegotojų tipai:

Vyturiai – energingiausi jaučiasi rytais. Jeigu esate vyturys, lengvai pabundate anksti ryte, bet vakarais jus anksti įveikia miegas. Geriausios idėjos jums kils ir daugiausia nuveiksite iki popietės, tad verta planuotis svarbiausius darbus rytais ir atsipalaiduoti vėliau, kai imsitės jaustis mieguisti.

Pelėdos – visiška vyturių priešingybė. Pelėdos jaučiasi kūrybingiausios vakarais ir naktimis, tad linkusios vėliau eiti miegoti, o ne anksti keltis. Įrodyta, kad vertimas pelėdas keltis anksti rytais gali pakenkti jų produktyvumui ir psichinei sveikatai.

Popietautojai – jie žvaliausi jaučiasi popiet. Galbūt jūs būnate darbingiausi ir geriausiai jaučiatės 14 valandą. Blogiausia, kad jaučiatės mieguisti tiek rytą, tiek ir vakare. Vėlgi – išmintingai suplanavę darbus galite pagerinti savo rezultatus – tad pasilikite sudėtingiausias užduotis popietei.

Nusnaudėjai – tokie žmonės jaučiasi mieguisti popiet, bet žvalūs tiek rytais, tiek vakarais. Jie labiausiai nori popiečio miego.

Jeigu visą dieną jaučiatės mieguisti, nesvarbu, kada, galbūt esate slankos.

O jeigu visą laiką esate žvalūs ir nejaučiate jokių pakilimų ar nuosmūkių, esate čiurliai.

Tad kokiam tipui priklausote jūs?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *