Mokslininkai: tuokiasi žmonės, turintys panašią DNR

Kolorado universiteto darbuotojai išsiaiškino, kad žmonės tuokiasi su partneriu, turinčiu panašų genotipą. Anksčiau mokslininkai pastebėjo, kad poros yra kuriamos, remiantis panašiu išsilavinimo lygiu. Genetinio pasirinkimo idėja iškilo pirmą kartą.

Tyrimo metu buvo atlikta nemažai eksperimentų, kuriuose dalyvavo 9429 žmonės, iš kurių 1656 buvo susituokę. Kaip patikslina projekto autorius Benjaminas Domingue’as, visi tyrimo dalyviai gimė 1920–1970 m., o 59% jų – ketvirtame dešimtmetyje. „Tokiu būdu gavome plačios informacijos, įskaitant poras, kurios kartu gyveno iki pensinio amžiaus“, – teigia ekspertas.

Buvo išanalizuoti vieno nukleotido polimorfizmai (vieno nukleotido skirtumai DNR) žmogaus genomuose. Paaiškėjo, kad dviejų žmonių, sudarančių porą, DNR yra daug panašesnė vienas į kitą, nei bet kurios atsitiktinai suderintos poros DNR. Iš viso genetikai išanalizavo daugiau nei 1,7 milijono vieno nukleotido polimorfizmų, sutinkamų žmogaus genome.

Ateityje mokslininkai ketina toliau tirti šią problemą remdamiesi porų, kuriose žmonės priklauso skirtingoms etninėms grupėms, pavyzdžiu. Ekspertai neatmeta, kad DNR panašumas turi įtakos ir žmonių draugystei.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *