Moterys smegenimis naudojasi aktyviau, nei vyrai

Mokslininkai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, atlikę plataus masto duomenų analizę, priėjo prie išvados, kad net ir ramioje būsenoje moters smegenys dirba aktyviau nei vyrų. Tyrimo metu mokslininkai išanalizavo daugiau nei 46 tūkstančius vaizdų, gautų naudojant vieno fotono emisijos kompiuterinę smegenų tomografiją.

Paaiškėjo, kad dauguma tiriamųjų (o tai beveik 27 tūkst.) susidūrė su įvairiomis smegenų ligomis. Tuo pačiu metu 119 buvo sveiki. Tačiau tiek pacientų, tiek sveikų žmonių duomenys parodė tą patį rezultatą: moterų aktyvi žievė yra didesnė nei vyrų. Aktyviomis mokslininkai laikė tas sritis, kurios buvo geriau aprūpinamos krauju. Dailiosios lyties atstovių prefrontalinė žievė ir limbinė sritis buvo aktyvesnės, o priešingos lyties – silpnesnės.

Tokiu būdu mokslininkai nusprendė, kad vyrų ir moterų psichologinių ligų ir sutrikimų vystymasis gali vykti skirtingai. Pavyzdžiui, tyrimas įrodė, kodėl silpnoji lytis dažniau serga Alzheimerio liga, o vyrai dažniau turi problemų su elgesio nukrypimais.

Pažymima, kad tyrimo rezultatai tinka tik žmonėms, esantiems ramioje būsenoje, be stipraus krūvio. Ar skiriasi vyrų ir moterų smegenų darbas priklausomai nuo skirtingų tipų apkrovų, kol kas nežinia.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *