Mylėk mane kaip aš tave

„Mylėk mane, kaip aš tave”, – taip pavadinti eilėraščiai, spektakliai, knygos, galbūt dar kažkas. Ši frazė daugeliui moterų įkūnija santykių idealą. Tačiau šio straipsnio pavadinimas – ne širdį draskančių siužetų tęsinys, o raginimas suprasti, į kokius spąstus galima įkliūti, svajojant sutikti žmogų, kuris mane mylės taip pat, kaip aš jį myliu.

Kas blogo šioje frazėje? Iš esmės nieko, jeigu tai filmo ar knygos pavadinimas. O štai realiame gyvenime tokio pobūdžio ilgalaikiai santykiai praktiškai neįmanomi. Kodėl? Todėl, kad noras, kad tave mylėtų taip, kaip tu myli – tai savotiški spąstai.

Psichologai turi tokį klausimą: „Kaip jūs sužinosite, kad pasiekėte, ko troškote?” Ką galima atsakyti į šį klausimą, jeigu tikitės, kad žmogus mylės jus lygiai taip pat, kaip jūs jį mylite? Pagal kokius kriterijus vertinsite jo meilę? O ką daryti, jei bus nesutapimų? Kyla labai daug klausimų.

  • Kam apskritai reikia, kad jus mylėtų lygiai taip pat, kaip tai darote jūs?
  • Kas bus, o jei tiksliau – ką gausite iš tokios meilės?
  • Kas bus, jei negausite, ko norėjote?

Atsakymas į pirmą klausimą padės išsiaiškinti, koks tikrasis jūsų tikslas. Pavyzdžiui, galite staiga išsiaiškinti, kad nieko kito priimti esate nepajėgi. Įžvelgti tuos apribojimus, kurie galiausiai atves jus į neišvengiamą nusivylimą. Juk joks kitas žmogus negali visiškai atitikti jūsų lūkesčių kaip galima ir reikia jus mylėti.

Atsakymas į antrą klausimą suteiks galimybę suprasti, ko būtent laukiate iš meilės. Tai toli gražu ne visada tie dalykai, apie kuriuos galvojate. Meilė daugiabriaunė, kiekvienas žmogus savaip supranta ir išreiškia šį jausmą. Iš esmės meilė yra sugebėjimas duoti. O tai mes darome kiekvienas skirtingai. Vienas už meilę gali gyvybę paaukoti, o kitam aukščiausias meilės pasireiškimas – padovanoti gėlę.

Trečias atsakymas – apie nusivylimą. Juk būtent tai, ko negauname, sukelia nusivylimo jausmą. Nesulaukusi atsakomųjų meilės pasireiškimų – tokio pavidalo ir tokio kiekio, kokio tikėjotės – jūs ne tik nusiviliate bet apskritai patiriate vilčių krachą. O taip pat kyla neurotiškas noras gauti tai, ką taip rūpestingai ir detaliai nusipiešėte fantazijoje, bet kokia kaina.

Ką gi daryti? Nenorėti, kad tave mylėtų? Žinoma, ne.

Jeigu nežinosime ir nesuprasime, ko norime, galime išvis nieko negauti, mintys, kaip sakoma, materializuojasi. O štai išsiaiškinti savo norus, susigaudyti juose – pats laikas. Suprasti, kad noras, jog žmogus mylėtų jus kaip jūs jį mylite – tai visiškai nerealios fantazijos. O štai sugebėjimas priimti kito žmogaus meilę, tokią meilę, kokia jis sugeba mylėti – tai suaugusios ir savarankiškos asmenybės požymis. Atiduoti, nereikalaujant mainais to paties – brandžios meilės požymis. Kiekvienas turi teisę į meilę.

Ten, kur prasideda reikalavimai, ypač susiję su tokiu subtiliu jausmu – meilė baigiasi.

Mylėti irgi reikia mokėti.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *