Naujas žvilgsnis į senus santykius

Daugelis tvirtina, kad santykiams galima suteikti antrąjį kvėpavimą. Tiesa, kad tai atsitiktų, dažniausiai siūloma pasikeisti šukuoseną arba vietą, kurioje užsiimama meile. Tik padės visa tai santykiams, kurie trunka vos kelis metus ir kuriuose pora, galbūt, išgyvena pirmąją krizę. O ką, jei žmonės kartu ilgą laiką? Argi jie neturėtų išmokti mylėti kitaip ir realiai pažvelgti į savo santykius kitokiu žvilgsniu?

Švelnumas. Kad santykiai būtų tvirti, būtina jausti vienas kitam daugybę jausmų. Tik jie turi būti teigiami, juk jei juose bus daugiau negatyvo, gausis, kad ir žmogus asocijuosis negatyvu. Išsaugoti pusiausvyrą tarp gero ir blogo pakankamai sunku. Kaltas gyvenimas, kuris verčia susierzinti, pykti, kartais ir išduoti. Natūralu, kad per ilgą laiką negatyvas kaupiasi ir pora nustoja prisiminti malonius momentus, kurių dėka jie sujungė savo gyvenimus. Šiluma ir švelnumas kažkur pranyksta ir pora nustoja tuo užsiimti. Jei prasidėjo sudėtingas periodas ar norisi atnaujinti buvusius santykius, reikia pasistengti iš naujo tapti tais žmonėmis, kurie jaučia vienas kitam švelnius jausmus. Reikia tik pasistengti, o paskui viskas vyks savaime. Juk meilė niekur nedingsta, ji paprasčiausiai įgauna kitą pavidalą.

Stereotipai. Taip jau susiklostė, kad ilgai drauge gyvenantys puikiai vienas kitą išnagrinėja ir jiems pradeda atrodyti, kad nieko naujo tie santykiai nebeduos. Vyras visada žino, kaip jį pasitiks žmona po darbo. Žmona žino, ką pasakys vyras, jeigu ji subraižys jo automobilį. Tačiau realybė kitokia, nei gali atrodyti iš pradžių. Jeigu dabar imsime ir atidžiai įsižiūrėsime į savo partnerį, pastebėsime, kad jis tapo visiškai kitu, ne tokiu, koks buvo santykių pradžioje ar netgi prieš porą metų. Štai čia ir galima būtų pažvelgti į artimą žmogų kitomis akimis ir iš naujo jį įsimylėti. Jei iš naujo susidomėsime partneriu ir pakeisime požiūrį, jis pradės daryti tą patį, automatiškai, visiškai nesuprasdamas, kas vyksta, tačiau tai atneš naudos abiem.

Reikalavimai. Kartais žmonės pamiršta, kad santykiai buvo kuriami iš meilės ir dėl to pateikia partneriui ilgiausią reikalavimų sąrašą. Visiems, žinoma, norisi gyventi su idealiu žmogumi, tačiau realybėje tokių nebūna ir jeigu išmoksime priimti antrą puselę tokią, kokia ji yra, santykiai taps kus kas geresni nei prieš tai. Be to, neverta pamiršti, kad jeigu žmogus išpildytų visus reikalavimus, po kurio laiko atsiras naujų. Tokia jau žmogaus prigimtis, jam anksčiau ar vėliau nusibosta tenkintis mažais dalykais. Visą laiką norisi gauti daugiau. Būtent todėl, atgaivinant ankstesnius santykius, svarbu išmokti priimti žmogų tokiu, koks jis yra.

Taip, tvirti santykiai – nelengvas dalykas, reikalaujantis pastovių pastangų, bet jeigu padirbėsime su meile taip pat rūpestingai kaip dirbame su karjera, santykiai kils tik aukštyn ir nebeatneš nusivylimų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *