Negalima ignoruoti: kodėl neišspręstos problemos trukdo gyventi

Neišspręstos problemos niekur nedingsta. Jos vis tiek primena apie save po kurio laiko. Ir nesistebėkite, kad net po dešimties ar dvidešimties metų jos vėl praneš apie save ir pareikalaus sprendimo.

Ar žinote, kad neišspręstos problemos tempia jus atgal ir neleidžia judėti į priekį? „Pakibusios ore“ problemos savaime neišnyksta. Būtina padėti tašką. Nenuvesti iki logiškos pabaigos skausmingi klausimai, konfliktai, situacijos lydės jus per gyvenimą, kol nesurasite būdo jiems išspręsti.

Nesitikėkite, kad pavyks jų išvengti. Turėsite padėti tašką daug metų trukusioje nesantaikoje ar varžybose, nutraukti santykius, išsklaidyti atgyvenusių jausmų ir emocijų sankaupas.

Kiekvienas iš mūsų neišvengiamai susiduria su daugybe problemų. Jos reikalauja sprendimo. Ir nuo to neįmanoma pabėgti. Neišspręsti klausimai primena apie save vėl ir vėl. Jie atgaivina išgyvenimus.

Psichologai, užsiimantys psichoanalize, įsitikinę, kad mums būdinga tendencija „laidoti“ traumuojančias ir sunkias problemas savo pasąmonėje. Tačiau pabėgti nuo jų niekam nepavyksta. Bet kokia problema reikalauja sprendimo.

Jeigu neišsiaiškinsime uždavinio šiandien, tai tai rytoj jis iškils dar painesniu pavidalu.

Aiškus pavyzdys gali būti romantiški santykiai, kurie nutrūko staiga., kai jis ir ji išsiskyrė, neišsiaiškinę ir net dorai neatsisveikinę vienas su kitu.

Pasitaiko, kad draugystė nutrūksta apmaudžiu būdu dėl nutylėjimų ir nesusipratimų. Nebuvo laiku ištarti reikalingi žodžiai, ir du žmonės prarado vienas kitą. Pagalvokite apie tai dabar.

Pasikartojimų dėsnis

Visos negeros situacijos, kurių nesugebėjote apdoroti ir įsisąmoninti, neišvengiamai kartosis. Pagal tai net galima prognozuoti ateities įvykius. Jeigu žmogus vieną kartą nesusivaldė, tai bus linkęs tai kartoti. Jeigu jis pradėjo rūkyti, tai jam bus sunkiau mesti, nei atsisakyti tada, kai jam pirmą kartą buvo pasiūlyta cigaretė.

Žmonės išsisukinėja nuo pokalbių apie atsakomybę ir konfliktų aptarimo bei sprendimų ieškojimo, nes tikisi, kad situacija nepasikartos. Jiems paprasčiau nesigilinti į priežastis ir pamiršti.

Jeigu nenorite, kad situacija kartotųsi, reikia uždrausti sau net bandyti pakarti ją sukėlusį savo veiksmą. Tai padaryti geriau dar mintyse, užrašant draudimą sau ranka ant popieriaus. Taip jūs padarysite „įrašą“ savo atmintyje ir jis taps sąmonės dalimi.

Įsidėmėkite, kad mintys duoda akstiną mūsų veiksmams. Reguliariai kartojami veiksmai virsta įpročiu. Įpročiai formuoja mūsų charakteris. O žmogaus charakteris – tai jo likimas.

Kaip susitaikyti su praeitimi ir atsisveikinti su neišspręstomis problemomis?

Problemos, kurios taip ir liko neišspręstos, stovi kaip barjerai mūsų gyvenimo kelyje. Dėl jų mes šiandien vis dairomės į praeitį. Dėl jų mus gaubia liūdesys, nusivylimas, apmaudas.

Egzistuoja taiklus posakis: „sudėti visus taškus ant į“. Išsiaiškinti, išnagrinėti, išsikalbėti. Tačiau ne visada tai būna įmanoma padaryti. Arba mes paprasčiausiai nebenorime matyti žmogaus, kuris atnešė tiek nelaimių, arba jis yra labai toli nuo mūsų. O taip norisi išsakyti viską tam, kuris įžeidė, įskaudino, apgavo. ar nuskriaudė.

Pradėti reikia pirmiausia nuo savęs. Nuo savo vidinių problemų Atgavę ramybę ir harmoniją savo viduje, mes pajusime, kad sunki praeities našta gerokai palengvėjo ir jau taip nebeslegia.

Reikia tiesiog pasakyti sau:

Aš neleisiu praeičiai valdyti mano dabarties.

Mano žaizdos ir skausmas yra mano dalis.

Mano vakarykštės klaidos – tai galimybė kažką suvokti ir sužinoti.

Negalima nuolat tampyti su savimi praeities problemų. Jas reikia išspręsti kartą ir visam laikui.

Neleiskite pykčiui tūnoti savo viduje. Jis graužia sielą. Užgesinkite negatyvą. Tada būsite pasirengę susitikti su savo neišspręstu konfliktu ir aiškiau jį suvokti. Kai mes būname ramūs, problemos neatrodo tokios baisios ir kritiškos.

Žmogus turi judėti į priekį. Reikšmės turi tik realūs dalykai. Užtenka kapstyti praeityje. Galvokite apie ateitį ir mėgaukitės dabarties momentu. Jūs galite žengti į priekį lengvai ir jaustis laimingi.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *