Nekritikuokite vyrų

Visą vaikystę mano mama kritikavo patėvį. Ne, šiek tiek ne taip. Mama kritikavo patėvį metus laiko, o po to mes ilgai ir sunkiai daug metų gyvenime dviese su mama. Ir aš pavydėjau vaikams, augusiems pilnose šeimose.

„Kodėl negali uždirbti pinigų? Kodėl nepaprašai draugo, kad įtaisytų tave į darbą? Kodėl tavęs neįmanoma išprašyti išbaltinti lubų ir suremontuoti verandą? Kodėl tu ne taip išbaltinai lubas?..“

Netgi man, vaikui, buvo akivaizdu: velniai nematė tos verandos, galima gi gyventi kaip žmonės gyvena, gerbiant vienas kitą. Gerbiant netgi tada, kai žmogus nerodo iniciatyvos ar aptingo.

Nors su tingėjimu patėvis problemų neturėjo. Tačiau mama buvo šventai įsitikinus, kad vyrus būtina obliuoti ir tarkuoti, kad jie pasiektų kokių nors rezultatų.

Man visada norėjosi ginti tą iš esmės man svetimą žmogų. Tačiau nesikišau, patys išsiaiškins.

O dar man vaikystėje patiko Andersono pasaka „Ką vyras padarys, tas bus gerai“. Visada patiko išmintinga moteris, kuri priėmė vyrą su visais jo trūkumais ir privalumais. Jis iškeitė gyvulius į maišą bulvių, o ji nė antakiais nekrustelėjo. Gyvenimas juos apdovanojo maišu aukso.

Dabar nepamenu siužeto, galbūt Hansas Kristianas viską išgalvojo, tačiau pasakos herojės ramybė, jos tikėjimas vyru – štai kas įsirėžė į atmintį ilgiems metams į priekį.

Psichologai tvirtina tą patį. Jokiu būdu negalima kritikuoti vyrų. Kritika – tai žodinė agresija, psichologinis smurtas, kuris griauna santykius. Galima paprasčiausiai išreikšti savo emocijas per „Aš-signalus“: „Kai išeini, aš jaučiuosi vieniša, man blogai“, „Man sunku būti namuose, kai tavęs nėra“. Būtina drauge ieškoti aukso viduriuko, išsakant vienas kitam savo norus, pergyvenimus ir lūkesčius.

Nereikia trypti vyrų. Jie arba gali kažką patys, arba negali. Nuo to, kad mes, moterys, rėkiame ir keliame skandalus, žmogus nepasikeis.

Ir čia reikia kaltinti greičiau save pačią už tai, kad suklydai. Neteisingai pasirinkai. Išsirinkai ne tą vyrą. Arba susitaikyti su faktu, kad idealių žmonių nebūna. Ir kad draugės vyras – ne ką geresnis. Jis irgi išmėto kojines po visą butą ir turi savų tarakonų galvoje.

O yra vyrų, kurių žmonos dešimt kartų už mus gražesnės, grakštesnės ir protingesnės. Tai ką gi – imti ir visiems draugiškai išsiskirti?

Moterys visada sieki teigiamų permainų. Ir tai nuostabu, taip ir turi būti. Tik kai kurios puola tai daryti taip aršiai ir agresyviai, kad iškart viską sugadina. Lašelis ramybės ir nuolankumo joms tikrai nepamaišytų.

Mylinti moteris įkvepia vyrą, suteikia jam sparnus. Tačiau svarbu laiku pakoreguoti jums brangaus žmogaus kelią, nukreipti jo energiją tinkama vaga. Su kritika vertėtų elgtis atsargiau, kadangi į griežtas pastabas ir agresiją vyras atsakys užsisklendimu. Vargu ar jis tuo pat metu atsisakys savo tikslo, kuris jums taip nepatiko, greičiau priešingai – toliau burzgės kaip buldozeris link savo svajonės, tik dabar jau jūs nebegalėsite netgi patarti, jis jūsų paprasčiausiai negirdės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *