Nevalykite šių daiktų virtuvėje naudodami valgomąją sodą. Galite dėl to labai pasigailėti

Šią itin veiksmingą valymo priemonę kiekvienas turi savo virtuvės spintelėje. Soda kartu su actu sudaro mišinį, kuris susidoroja net su sunkiausiais ir labiausiai įsisenėjusiais nešvarumais. Šiuo mišiniu galima išvalyti orkaitę, nukalkinti virdulį ir net išvalyti kanalizaciją. Tačiau, nors tai natūralus ir universalus ploviklis, jis gali pažeisti tam tikrus daiktus ir paviršius! Ko negalima valyti su valgomąja soda?

Verta tai žinoti, kol nepadaryta nereikalinga žala. Tokios žalos nebeįmanoma ištaisyti…

Ar soda tinka viskam valyti? Deja, bet ne…

Nors dėl savo veiksmingumo ji turi abrazyvinį poveikį, būtent dėl šios savybės jos negalime naudoti visur. Kai kurie paviršiai yra tokie jautrūs, kad naudojant tokią pastą kyla pavojus atsirasti dryžiams, įbrėžimams ar dar labiau pažeisti valomą paviršių.

Ko geriau nevalyti su soda?

· Nors tai atrodo akivaizdu, tačiau kai kurie žmonės gali nesuprasti, kad marmuriniai paviršiai yra pernelyg švelnūs tokiai stipriai priemonei! Tikriausiai nenorite, kad jie būtų pažeisti….

· Vietoj sodos juos valykite šiltu muiluotu vandeniu arba specialiai parduotuvėse pirktu plovikliu. Valymui ir poliravimui pravers zomšinė šluostė.

· Jei nenorite sugadinti savo aliuminių indų, saugokite juos nuo naminių valymo būdų, kuriuose naudojama valgomoji soda. Jei juos plausite tokiu plovikliu, prasidės oksidacija ir galiausiai pasikeis spalva, kuri taps labai negraži.

· Tam pakanka šilto vandens ir indų ploviklio.

Ko negalima valyti su valgomąja soda? Štai dar kai kas…

· Jei namuose turite tokių brangių daiktų kaip auksiniai stalo įrankiai ar indai su aukso elementais, net negalvokite apie jų valymą sodos tirpalu! Dėl to kyla pavojus, kad jie gali nusidažyti ar net nusilupti!

· Kaip ir ankstesnėje pastraipoje – geriausia kruopščiai valyti kambario temperatūros vandeniu su plovikliu.

· Valgomoji soda kartais yra vienintelis išsigelbėjimas sidabrui, kuris neblizga. Jei norite atnaujinti gana senus, bet labai vertingus papuošalus ar kitus iš sidabro pagamintus daiktus, verčiau kreipkitės į profesionalą. Gali būti, kad naudojant sodą bus nepataisomai sugadinta jų kokybė! Ko gero, pripažinsite, kad neverta taip rizikuoti, nes tai būtų per brangus nuostolis…

· Prieš naudojant valgomąją sodą baldams ir medinėms grindims valyti, taip pat verta pagalvoti. Deja, tai gali juos smarkiai pažeisti, ypač jei jų paviršius nelygus.

· Baldus geriausia valyti specialiomis medžiui valyti skirtomis šluostėmis, o grindis – su specialiu valikliu.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *