Skalbinių balinimas

Niekada nenaudokite baliklio ant šių paviršių

Baliklis turi daugybę panaudojimo būdų – ne tik dėmėms nuo baltų drabužių šalinti.

Tačiau yra keletas taisyklių ir draudimų, kurių visi turėtume nepamiršti.

Galbūt jau žinote, kad baliklio negalima maišyti su kitomis valymo ar dezinfekavimo priemonėmis, nes jis gali skleisti pavojingus garus.

Yra ir kitų taisyklių, kurių reikėtų laikytis.

Kam galima naudoti baliklį

Baliklis gali sunaikinti bakterijas ir ligų sukėlėjus, likusius ant paviršių po pirminio valymo. Pats savaime jis nėra valymo priemonė, tačiau jis veikia 10-60 minučių po kontakto, sunaikindamas tai, kas liko po pirminio valymo su muilu ir vandeniu ar kita valymo priemone.

Kam nereikėtų naudoti baliklio

Tačiau yra paviršių, kurių nereikėtų valyti balikliais:

  • Laminatas
  • Akmuo
  • Marmuras
  • Granitas
  • Kvarcas
  • Aliuminis
  • Sidabras
  • Varis
  • Emalis (suskilinėjęs)
  • Visa elektroninė įranga

Priežasčių, kodėl reikia vengti baliklio, yra įvairių. Pavyzdžiui, baliklis gali suardyti apsauginę laminuotų grindų dangą ir pažeisti po ja esantį popierių arba gali suardyti akmens masės stalviršių hermetiką ir pakeisti jų spalvą.

Iš esmės baliklis yra pernelyg ėsdinanti medžiaga, kad jam būtų galima patikėti kai kuriuos paviršius, tačiau jis tinka glazūruotai keramikai, plastikinėms pjaustymo lentoms, dažytai medienai ir pan.

Kadangi baliklį reikia kuriam laikui palikti ant paviršiaus, kad tasai paviršius iš tikrųjų būtų dezinfekuotas, galima nesunkiai įsivaizduoti, kaip ši erozija gali pavirsti rimta problema.

Baliklį praskieskite, bet ne karštu vandeniu

Galbūt girdėjote, kad baliklį reikia skiesti, tačiau nežinote, iki kokio lygio. Pirmiausia turėtumėte vadovautis ant buteliuko pateiktomis instrukcijomis, tačiau jei jų nėra, naudokite trečdalį puodelio baliklio 5 litrams kambario temperatūros vandens arba keturis arbatinius šaukštelius 1 litrui kambario temperatūros vandens.

Niekada neskieskite baliklio karštu vandeniu, nes dalis baliklio su garais gali patekti į orą ir sudirginti akis ir nosį. Be to, karštas vanduo greičiau suardo balinimo priemonės chemines medžiagas.

Net jei baliklis tinkamai praskiestas, jį reikia naudoti gerai vėdinamoje patalpoje, kad neįkvėptumėte cheminių medžiagų. Atidarykite langus ir duris. Dėvėkite gumines pirštines ir kitas apsaugines priemones, taip pat senus drabužius, kurių negaila sutepti balikliu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *