Nuodingi bičiuliai, arba kodėl draugus reikia atidžiai rinktis

Šiuolaikiniame pasaulyje kiekvienam svarbu turėti palaikančių bendraminčių arba tiesiog žmonių, su kuriais malonu leisti laiką, išgerti kavos ir paplepėti apie viską.

Vyrai gali draugauti ir tylėti, pavyzdžiui, žvejodami prie ežero arba laukdami grobio medžioklėje. Moterims svarbu kalbėtis, sulaukti atsakomosios reakcijos ir pasakoti pačiai.

Tokio bendravimo metu mes juokiamės, mokomės, atsipalaiduojame, išgyvename psichoterapijos seansą. Mūsų aplinka – didelė ir svarbi gyvenimo dalis.

Prisiminkite savo susitikimus su draugais ir kolegomis. Ar jie sukelia jums teigiamų emocijų? Ar būna išimčių?

Jeigu esate kantrūs ir gailestingi, jūsų gyvenime gali atsirasti nuodingų draugų. Štai kokie populiariausi toksiškų žmonių tipai.

Draugai, kuriems reikia tik pagalbos.

Matėtės su tuo draugu prieš metus, bet dabar jam reikia padėti, patarti, kažką padaryti dėl jo. Arba draugas kasdien kreipiasi į jus vis prašydamas kokių nors smulkių paslaugų. Bandymas atsisakyti išprovokuoja jo priekaištus, nepasitenkinimą, barnius ir kaltės jausmą.

Jeigu jūs patys pamėginate kreiptis į jį prašydami paslaugos ar pagalbos, tada paaiškėja, kad jis išvykęs atostogų, komandiruotėje ar serga su aukšta temperatūra.

Išvada: suprantate, kad jis jus išnaudoja, tačiau kaltės jausmas, sąžinės priekaištai ir savigrauža, neleidžia jums atsisakyti. Savivertė nukrenta, asmeninės problemos pasitraukia į antrąjį planą, nes dabar jūs reikalingi kažkam kitam. Galbūt jūsų draugystė – tik iliuzija?

Viskas blogai!

Viskas blogai visada! Kolegos – idiotai, kaimynė – nemaloni, šefas – despotas, vyras – asilas, valdžioje vagys… Jeigu šviečia saulė, tai per karšta, jeigu lyga, tai pernelyg niūru, jeigu atvėso, tai per šalta.

Svarbiausia tokiems reikalingas žiūrovas, kad jie galėtų dalytis su kuo nors visu tuo negatyvu, pasakoti baisiais istorijas sutirštintomis spalvomis, informuoti apie blogus įvykius kuo dažniau ir su malonumu.

Išvada: nykuma! Toliau seka tik gyvenimas pilkomis spalvomis ir susidomėjimo savimi praradimas. Teks panirti į svetimų problemų, politinių skandalų ir šou verslo žvaigždučių istorijų aptarinėjimus.

Aš tikrai viską žinau!

„Kodėl tu klausinėji, aš juk tiesą sakau“.

Subjektyvi nuomonė, dangstoma fraze „tai tikra tiesa“ vainikuoja praktiškai bet kokią temą.

„Na, ir suknelę nusipirkai, siaubas.“

„Tavo vyras elgiasi kaip niekšas. Kodėl jį kenti?“

„Ar tu prižiūri vaiką? Kur jis nuėjo taip atrodydamas?|

Tik jų nuomonė gali būti teisinga, tik jie gali patirti pasipiktinimo ir nepasitenkinimo audras, jeigu jūsų požiūris skiriasi, ir ginčytis, anot jų, čia nėra dėl ko.

Išvada: neatsižvelgimas į save ir savo nuomonę, klusnus įžeidinėjimų išklausymas tiesiog sutrypia jūsų savivertę į purvą.

Mes draugaujame nuo 1 klasės.

Bėgo metai, keitėsi mokslo įstaigos, darbovietės, bendradarbių kolektyviai. O jis vis dar tebekviečia jus į savo gimtadienį. Žmonės, kurie susirinks jo namuose, jums yra visiškai nepažįstami, bendrų interesų nėra, bet nueiti būtina.

Išvada: daug energijos išeikvojantis renginys be jokio malonumo. Pagalvokite, gal draugas pakvietė jus iš mandagumo ir taip pat nežino, kaip nutraukti tuos abipusius kvietinėjimus. Kontaktų palaikymas kitais būdais – bendravimas per internetą, skambutis telefonus ar dovanos pristatymas per pasiuntinį – padarytų santykiaus patogesniais.

Perskaitę tuos apibūdinimus, tikriausiai aiškiai prisiminėte vieną savo pažįstamą. Kas toliau?

Bet kokie santykiai, taip pat ir draugystė yra sąveika, galimybė nustatyti balansą tarp gavimo ir davimo. Priešingu atveju rezultatas patenkins tik vieną dalyvį.

Nustatykite ribas, papasakokite, kas jus skaudina, žeidžia, ko esate nenusiteikę klausytis. Išmokite pasakyti „ne“, kai jus prašo to, ko nenorite daryti. Jeigu santykiai gadina jums nuotaiką arba sukelia skausmą, geriau iš jų pasitraukti.

Bendraukite tik su tais, kurie jus girdi, kurie pasirengę palaikyti ir suteikia jums teigiamų emocijų. Tikra draugystė įkvepia ir padeda būti savimi.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *