Nuodingos draugystės požymiai

Kaip jaučiatės po bendravimo ar pašnekesio su draugu? Atsiranda pakilimas, palengvėjimas, pagerėja nuotaika ar, atvirkščiai, apima nepasitenkinimas, kaltės, bejėgiškumo jausmas? Susidūrimo su negatyviais žmonėmis neįmanoma išvengti, bet geriau, kad tokių asmenų artimiausioje aplinkoje apskritai nebūtų.

Kaip sužinoti, ar turime nuodingų draugų savo aplinkoje, o gal patys tokiae esame?

Devyni nuodingos draugystės požymiai

1. Draugas reikalauja jūsų pasitikėjimo.

Trumpai tariant, pasitikėjimo negalima išsireikalauti, jį reikia nusipelnyti. Tai galima padaryti tik savo elgesiu, duoto žodžio tesėjimu ir veiksmais.

2. Draugas jūsų neįkvepia ir nepalaiko.

Gal jis verčia jus jaustis prislėgtam, pažemintam, išnaudojamam, sumenkintam, nusiminusiam? O gal jums gaila laiko, praleisto su juo? Gal jis elgiasi su jumis kaip su vaiku? Tikra draugystė turi įkvėpti ir palaikyti, suteikti vilties ir pasitikėjimo savo jėgomis.

3. Draugas dažnai tyčiojasi iš kitų.

Patyčios – akivaizdus blogo žmogaus požymis. Jeigu jis juokiasi iš kitų, tai pats yra kompleksuotas. Kartais tos patyčios būna meistriškai užmaskuotos, todėl atkreipkite dėmesį į tai, kaip jis kalba apie kitus. Jeigu jis nuolat kritikuoja, niekina, menkina kitus, tai tokiu žmogumi negalima pasitikėti.

4. Draugas apkalbinėja.

Tas, kuris apkalbinėja kitus, jūsų akivaizdoje, tikrai tą patį darys apie jus, kai šnekėsis su kitais ir jūsų nebus šalia. Saugokitės tokios draugystės.

5. Draugas pavydi jums ir kontroliuoja.

Kai kurie stengiasi turėti draugą tiks sau, nes bijo, kad bus pamesti, jei draugas susiras sau kitų draugų. Ši baimė verčia juos pavydėti ir kontroliuoti, su kuo draugas leidžia laisvalaikį. Saugokitės tokio, kuris nori, kad jis būtų jūsų vienintelis draugas.

6. Draugas visada ginasi.

Sveikas žmogus bus tas, kuris mokės taktiškai, dalykiškai konfrontuoti, nes nuomonių skirtumų neįmanoma visiškai išvengti, bet sugebės nusileisti, ieškoti kompromisų ir pripažinti, kad buvo neteisus. Nuodingas žmogus visada prieštaraus, aršiai gins savo tiesą ir niekada nepripažins savo trūkumų ar klaidų.

7. Draugas visada turi būti teisus.

Jeigu draugas nepalieka vietos klaidoms ir neleidžia jums turėti savo požiūrio, išsakyti savo nuomonės, tai jis nėra toks žmogus, kuriam verta eikvoti savo laiką. Mes juk žinome, kad niekas negali būti teisus visu 100 procentų.

8. Draugas meluoja.

Aišku, jūs negalite pasitikėti tuo, kuris meluoja. Nuodingas žmogus bus linkęs dažnai meluoti ir apgaudinėti, kad galėtų suvaidinti geresnį, nei yra iš tikrųjų. Jis stengsis atrodyti geriausias iš visų.

9. Draugas kalba tik apie savo problemas.

Jeigu draugas per pašnekesius su jumis nė kiek nesidomi, kaip ir kuo jūs gyvenate, tai neverta į jį investuoti savo laiko. Jeigu jūsų draugas įtartinai prapuola ar atsitraukia, kai imate kalbėti apie savo poreikius ir interesus ar norite ko nors paprašyti, peržiūrėkite savo santykius su draugu ir nustatykite, ar jūsų ryšys tikrai vertas vadintis draugyste.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *