Nuogąstavimai, kad jus paliks ar apgaus, išsipildo. Kaip įveikti nereikalingumo scenarijų?

Kai žmogus, būdamas dar vaikas, aštriai pajuto, kad yra apleistas, jis labai bijo būti nereikalingas, o tam tikrais savo gyvenimo laikotarpiais skaudžiai kenčia nuo šito nereikalingumo. Artumas žmogui, patyrusiam nereikalingumo traumą, dažnai yra labai baisus.

Tais laikotarpiais, kai scenarijus nėra paaštrėjęs ir laikinai „užsnūsta“, šią traumą patyręs žmogus mėgaujasi gyvenimu ir gali patirti laimę santykiuose. Pasitikėjimas ir saugumas tokiais momentais iš esmės veikia kaip „bazinės nuostatos” ir jų netrikdo įvairios baimės ir nuogąstavimai. Tokie laikotarpiai primena švelnios euforijos ir dvasinės ramybės būseną.

Tačiau vos tik scenarijus „pabunda“, viskas pradeda keistis. Paprastai pirmiausia atsiranda trumpalaikis nerimo jausmas ir baimė, kad pernelyg jau gerai man viskas klostosi ir kad visa tai greitai baigsis. Paskui šios būsenos tampa beveik nuolatinėmis. O partneris tarytum tyčia ima tolti, mažiau skiria dėmesio, kartais nekelia ragelio ir apskritai kažkur pradingsta. Nerimas auga. O kartu ir baimė vėl pasijusti nereikalingu.

Tokiais momentais santykiai iš sveikų pradeda virsti priklausomais. Kenčiantis ima idealizuoti partnerį, prisideda neištikimybės baimė, pavydas, nepasitenkinimas savimi, savęs lyginimas su kitais tos pačios lyties žmonėmis ne savo naudai.

Scenarijui pasiekus apogėjų, jei laiku nesiimama priemonių iš jo ištrūkti, nutinka kažkas tokio, kas tikrai priverčia žmogų išgyventi ir patirti būtent šį nereikalingumą, dabar jau neišsigalvotą, realų. Šiais laikotarpiais daugelis žmonių naudojasi įvairiomis anestezijos formomis, įskaitant streso užvalgymą ar alkoholį.

Kai šis scenarijus, paremtas paaštrėjusiu nereikalingumo jausmu ir baime, kartojasi vis iš naujo ir iš naujo, pasitikėjimas ir saugumas „išsijungia“, o susipažįstant su naujais žmonėmis, turint tikslą užmegzti santykius, pasidaro labai sunku jausti suinteresuotumą ir meilę. Baimė užgožia viską, tampa pačiu stipriausiu jausmu.

Laimei, iš scenarijaus galima išeiti. Ir kuo anksčiau pradėsite ieškoti išėjimo, tuo bus trumpesnis ir neskausmingesnis kelias iki jo. Ir netgi tada, kai toks scenarijus kartojosi ne vieną kartą, vis tiek įmanoma rasti išeitį ir išsilaisvinti.

.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *