Partnerio praeities įtaka santykiams

Visi mes į santykius ateiname su savo praeitimi: ryškia ar nelabai, turtinga ar nuobodžia ir nykia. Priimti partnerio praeitį – itin svarbus žingsnis kelyje į naujus laimingus santykius. Daug žmonių prašo, kad partneriai papasakotų apie savo ankstesnius santykius, pradeda juos detaliai nagrinėti, lyginti save su buvusiais partneriais, ieškoti pliusų ir minusų savyje. Šitas kapstymosi praeityje procesas atima daug jėgų ir ima slėgti.

Labai svarbu užbaigti santykius ir toliau žvelgti į juos su pagarba ir dėkingumu. Padėjome riebų tašką ir viskas. Nereikia vis iš naujo ir iš naujo grįžti į praeitį.

Ankstesni jūsų partnerio santykiai – tai jo gyvenimo ir patirties dalis, jums ten ne vieta.

Jūsų santykiuose yra ir bus ateityje kažkas savo, unikalaus ir nepakartojamo, ir tik jūs patys galite pasistengti visa tai sukurti.

Savaime aišku, tam tikri jūsų elgesio modeliai ir mechanizmai keliauja kartu su jumis iš vienų santykių į kitus. Tačiau dabartiniai santykiai 50-čia procentų priklauso nuo jūsų. Ir jeigu norėsite, galėsite panaudoti visas žinias, visus įgūdžius, kad išsaugotumėte ir pagerintumėte šiuos dabartinius santykius.

Tai kodėl gi žmonės kapstosi partnerių praeityje? Knaisiojamasi iš nepasitikėjimo savimi, žemos savivertės, baimių, troškimo absoliučiai viską kontroliuoti.

Kyla nesąmoningas noras palyginti save su tuo žmogumi iš praeities. Lyginate save ir bijote pralošti iš pradžių šį palyginimą, o paskui apskritai prarasti partnerį. Tačiau lyginimas tokiame kontekste dirba jūsų nenaudai, dar labiau slopindamas ir gniuždydamas ir taip jau ne per tvirčiausią jūsų savivertę.

Lyginti galima ir netgi būtina, tačiau tik save dabartinį su savimi praeityje.

Užduokite sau klausimą, kuris galės kiekvieną dieną padidinti jūsų pasitikėjimą savimi: „Ką naujo šiandien sugebėjau nuveikti iš to, ko dar vakar nė už ką nebūčiau pajėgęs padaryti?” Ir kol neatsakysite sau į šį klausimą, neikite miegoti.

Tegu tai būna netgi visiškai smulkus pasiekimas, tačiau sau jį atraskite ir pasižymėkite kaip pliusą. O rytoj galėsite siekti šiek tiek daugiau, kažko labiau reikšmingo, juk esate sau įsipareigojęs: kol neatsakysite į klausimą, miegoti uždrausta.

Jau vien šis mažytis veiksmas leis pasijausti labiau pasitikinčiu ir su didesne pagarba žiūrėti į save bei partnerio praeitį.

Jūsų pats svarbiausias uždavinys – pakelti savo savivertę, o ne knaisiotis partnerio praeityje.

.Naujienos iš interneto

One thought on “Partnerio praeities įtaka santykiams”

  1. Įsitikinau- geriau neklausinėti visai. Ypač jei partnerio praeitis buvo audringa, žinodama tai, ramybės tikrai neturėsi 🙈 Mano patirtis tokia- atsirado tai, ko niekada nebuvo: pavydas, nepasitikėjimas, nusivylimas, noras kaltinti….Nors tai su manimi nieko bendro neturėjo… Žiaurus jausmas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *