Patarimų tėvams šiupinys

Jeigu vaikas nukrito, pirmiausiai paklauskite jo: “Tau skauda, ar išsigandai?” Paprastai vaikai dažniausiai išsigąsta arba sutrinka. Jeigu taip ir yra, papasakokite istoriją apie tai, kaip kartą jūs ar tėtis (ir netgi štai tas dėdė, tu nepatikėsi!) irgi griuvinėjo, kai buvo maži. Mažyliai dievina tokias istorijas, jos padeda jiems nenusiminti dėl nesėkmių.

Jei su visa šeima skrendate lėktuvu, visada sėskite skirtingose vietose. Tegu venas iš tėvų sėdasi greta su vaikais, o kitas atskirai. Keiskitės vietomis kas porą valandų. Patikrintas metodas palengvinti visiems kelionę.

Jeigu norite pritraukti vaikų dėmesį prie pietų stalo ar kažkur kitur, pradėkite sakinį fraze: “Ar kada nors pasakojau jums istoriją apie…”

Išmokite nupiešti kelis paprastus gyvūnus, pavyzdžiui, varlę, paukščiuką ar daiktus (lėktuvas, lėlė). Vaikai vėl ir vėl prašys, kad jūs tai pieštumėte.

Laikmatis – puikus motyvatorius, kai reikia, kad vaikas užsirištų batukus, baigtų valgyti patiekalą, susitvarkytų kambarį, žodžiu, padarytų bet ką greičiau.

Norint išvengti kautynių “dėkis striukę prašau lauke šalta tuoj pat užsidėk sakau tau”, vietoje pirmų žodžių “Dėkis striukę” sakykite “Ištiesk rankutes” ir paprasčiausiai aprenkite vaiką.

Sugalvokite kassavaitinę “spurgų dieną” ar “saldainių dieną”. Vietoje to, kad pastoviai draustumėte “Ne, tau negalima saldaus”, priminkite: “Saldainius mes valgome trečiadieniais”. Ritualas pavers tą dieną ypatinga, vaikai iš anksto jos nekantriai lauks ir tuo pat metu grūdins tokią naudingą savybę kaip kantrybė.

Ikimokyklinukus galima išmokyti pasiimti su savimi į ilgą kelionę mėgstamą knygelę – tai įpratins juos pačius save kažkuo užimti. Dydžiu ir turiniu geriausiai tinka knygos su piešiniais, kur reikia surasti herojų ar daiktą įvykių tirštumoje.

Svarbu ne tik būti su vaiku fiziškai, bet ir visiškai į jį susikoncentruoti. Kai grįžtate namo po darbo, pagal galimybę palikite telefonus kišenėse ir paprasčiausiai pabūkite su vaiku (10 minučių ar valandą, priklauso nuo jūsų aplinkybių). Net jeigu pavargote, jei prasta nuotaika, buvo sunki darbo diena, kuriam laikui viską pamirškite ir pabendraukite su mažyliu prieš eidama gaminti vakarienės ar užsiimti kitais namų reikalais. Likimo ironija, tačiau kartais patys vaikai būna pernelyg užimti, kad leistų su jumis laiką – įsijautę žaidžia ar ruošia pamokas, ir iki pilnos laimės jiems pakanka žinoti, kad jūs kažkur šalia ir pasirengę bendrauti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *