Pavojingos klaidos, kurias darote virtuvėje

Virtuvėje palaikyti švarą – tai darbas septynias dienas per savaitę. Ypač namuose, kur auga vaikai. Iššveitus kiekvieną virtuvės centimetrą mažieji padūkėliai kone per akimirką visas pastangas gali paversti niekais.

O galbūt ir jūs virtuvėje darote neatleistinas klaidas, dėl kurių jūsų pastangos nueina perniek?

Virtuvėje ruošiate valgį visai šeimai, todėl turėtumėte itin kruopščiai prižiūrėti, kad į ją nešvarumų neatneštų nei vaikai, nei augintiniai, nei jūs patys. Tačiau kartais net neįtariate, kur slypi pavojus.

Kad namai, o kartu ir šeima būtų maksimaliai apsaugoti, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus. Štai dažniausios virtuvėje daromos klaidos.

Plaunate žalią vištieną

Atrodytų, natūralu – prieš ruošdami valgį nuplauname visus produktus. Tačiau JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras nurodo: vištienos geriau neplauti.

Pasirodo, plaunant vištieną virtuvėje gali pasklisti salmonelės, kampilobakterijos ar klostridijos ir užteršti  kitus produktus ar paviršius.

Šios bakterijos žūva mėsą pakaitinus iki tinkamos temperatūros – 78 laipsnių Celsijaus.

Šaldytus produktus atitirpinate kambario temperatūroje

Amerikietė mitybos specialistė Taylor Wolfram teigia, kad produktams pavojinga, kai jie ilgai yra laikomi aukštesnėje nei 4 laipsnių temperatūroje. Tuomet juose sparčiausiai dauginasi bakterijos.

Nors tai užtruks ilgiau, daug patikimiau atšildyti šaldytus produktus šaldytuve. Be to, būtent lėtą atšildymo metodą giria ekspertai ir virtuvės žinovai – taip produktai išsaugo daugiau maistingų medžiagų, lieka gardesni.

Retai keičiate virtuvinius rankšluosčius

„CBC News“ tikina, kad nešvarūs, drėgni virtuviniai rankšluosčiai – puiki dirva bakterijoms kauptis ir daugintis.

Jeigu norite apsaugoti save ir šeimą, virtuvinius rankšluosčius turite keisti kasdien, ypač jei ruošiate patiekalus iš žalios mėsos. Popieriniai rankšluosčiai – taip pat gera išeitis.

Ilgai nekeičiate indų plovimo kempinėlių

Indų plovimo kempinėlės sugeria daug bakterijų – dėl to jas keisti reikia dažniau nei jos praranda tikrąją spalvą ar nusitrina. Idealu, jei kempinėlės keičiamos mažiausiai kartą per savaitę. Žinoma, galima neutralizuoti bakterijas audinių balikliu, kuriame yra chloro, tačiau patikimiausia būtų laiku keisti kempinėles.

Neplaunate rankų

Plauti rankas reikia, ypač ruošiant maistą – tai žino visi. Galbūt ir nepamirštate nusiplauti rankų prieš ruošiant valgį, tačiau reikėtų atminti, kad jas plauti reikia ir po to, kai lietėte žalią mėsą ar paglostėte naminį gyvūną.

Niekada neplaunate grindų po spintelėmis

Kas iš to, jeigu nušveičiate stalviršius ir spinteles, o po spintelėmis ar šaldytuvu kaupiasi dulkės? Tai itin aktualu turintiems augintinių – plaukuose ir dulkėse itin sparčiai kaupiasi bakterijos, o tai didina alergijų riziką.

Virtuvėje leidžiate karaliauti augintiniams

Ant grindų ir pakampėse besikaupiančiuose kačių ar šunų plaukuose ir dulkėse itin sparčiai kaupiasi bakterijos, o tai didina alergijų riziką.

Tai viena didžiausių klaidų, dėl kurių namiškiai gali apsikrėsti įvairiais mikrobais, kuriuos nešioja katės ar šunys.

Lygiai taip pat pavojinga virtuvėje laikyti katės ar šuns dubenėlius su maistu. Geriau juos laikykite atokiau ir plaukite ne virtuvės kriauklėje.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *