Pinigų paslaptys, kurias vertėtų žinoti

Ar norėtumėte, kad jums plauktų pinigai tiesiog šiaip sau, be jokių pastangų, pavyzdžiui, dykinėjant nuostabioje saloje ar pramogaujant svetimoje šalyje? Ir gautumėte juos į savo sąskaitas pakankamais kiekiais patogiam gyvenimui?

Tikriausiai neatsisakytumėte. Deja, tai neįmanoma. Pinigai niekada neateina šiaip sau, be niekur nieko.

I paslaptis. Nemokamų pinigų nebūna!

Kažkas už kažką jums juos moka. Tai yra, be kontaktų su kitais žmonėmis, pinigų atsiradimas yra nerealus.

Jie ateina iš kitų žmonių už kažką akivaizdaus. Gali būti gaunami ir iš abstrakčių organizacijų už menkai suprantamus dalykus. Tačiau juos visada moka kažkas už kažką. Pavyzdžiui, darbdavys už padarytą darbą. Arba nuomininkas už jam suteiktą naudotis gyvenamąjį plotą. Arba iš valstybės bedarbio pašalpų forma už tai, kad neinate į gatves daužyti parduotuvių langų ir plėšikauti.

Pinigai visada ateina iš kažko už kažką. Priklausomai nuo jūsų padarytų darbų, pinigų kiekiai gali smarkiai skirtis. Ir kiti gali turėti jų įvairius kiekius.

Todėl darbdavys turi du kelius:

a) daryti kažką vertingo nedideliam skaičiui žmonių, kurie sugeba atitinkamai sumokėti už tas vertybes;

b) gaminti daug nedidelių vertybių daugybei žmonių.

Kontaktai su kitais žmonėmis gali būti artimi, paviršutiniški, bet jie visada turi būti pakankami, kad mainai įvyktų. Be kontakto su žmonėmis pinigų gavimas neįmanomas.

Manoma, kad už pinigus perkamas žmogaus darbas. Toks požiūris nėra visai teisingas. Už pinigus perkami žmonių poelgiai. Kuo daugiau poelgių (kurie reikalingi dideliam žmonių skaičiui), tuo daugiau pinigų.

Pirkite daug pinigų, kurdami daug vertybių kitiems žmonėms.

II paslaptis. Pinigai niekam nereikalingi.

Nors daug kas suka galvas, kaip uždirbti ar pritraukti kuo daugiau pinigų, iš tikrųjų pinigai niekam nereikalingi.

Įsivaizduokite, kad atsidūrėte visiškai negyvenamoje saloje tik su dideliu lagaminu, prikimštu pinigų. Ar ilgai jausitės laimingi? Be abejonės, ne.

Pinigai turi vertę tik kontaktuose su kitais žmonėmis. Tai reiškia, kad svarbūs ne patys banknotai, o tai kas per juos vyksta tarp žmonių.

Už pinigus kiti gali padėti išgyventi, užtikrinti saugumą, pelnyti simpatiją` ir pagarbą. Tačiau visu tuo aprūpina ne pinigai, o kiti žmonės. Net artimuose santykiuose vyksta mainai tarp to, kas svarbu vienam, ir to, kas svarbi kitam, tačiau čia kartais galima apsieiti be pinigų.

Pinigai tampa svarbesni, kai santykiai tarp žmonių būna mažiau glaudūs. Jie pakeičia artimumą. Jie įgalina gauti kažką iš žmonių, su kuriais santykių beveik ar visai nėra. Pinigai niekam nereikalingi, todėl su jais lengvai išsiskiriama.

III paslaptis. Pinigai – tai ne tik pinigai.

Tikriausiai sutiksite su tuo, kad pinigų stoka gali padaryti žmogų nelaimingą, atimti iš ji pasitikėjimą savimi, gyvenimo džiaugsmą, o kartais net seksualumą. Tai labai keista, nes patys pinigai niekam nereikalingi. Tai tik popierėliai. Ar gali žmogus tapti nelaimingas, kai jam trūksta popierėlių?

Tai kas tada vyksta, kai žmogus ilgą laiką neturi pinigų?

Jis išgyvena siaubą, baimę, neviltį, pyktį, apatiją, gėdą. Ar gali popierėliai sukelti tokią reakciją? Ne, nebent už jų slypi kažkas dar.

Deja, pinigai – tai ne tik pinigai. Tai yra pasiturinčio žmogaus simbolis. Jo sugebėjimo duoti ir imti. Vyrams tai yra potencijos simbolis.

Todėl žmogus, neturintis pinigų, dažnai suvokia save kaip nesugebantį duoti, daryti įtakos, mylėti, patraukti… Būtent tai daro jį nelaimingą.

Svajodamas užsidirbti daugiau pinigų, žmogus tikisi, kad tuo pagerins savo įvaizdį ir savivertę. Bet ar būtina žengti šiuo keliu . Gal gali būti atvirkščiai?

Pinigų nėra todėl, kad nėra sugebėjimo daryti įtakos, veikti arba duoti. Ir todėl, kad žmogus jaučiasi nepajėgus.

Vadinasi, galima nesivaikyti nuo ryto iki vakaro papildomo uždarbio, o susikoncentruoti į vystymą tų savybių, kurios žmogui būtinos, kad jaustųsi pajėgus ir visavertis. O pinigai ateis iš paskos.

IV paslaptis. Jūs turite pakankamai pinigų

Manote. Kad gyvenimas tik pagerės, jeigu jūsų kišenėje atsiras daugiau pinigų? Išnyks visos problemos? Susireguliuos santykiai su aplinkiniais? Atsiras įtaka ir naujos galimybės?

Dauguma žmonių taip ir mano. Tačiau tai yra netiesa. Jeigu pinigai atneštų žmogui tik teigiamas permainas, jie taip stipriai jį motyvuotų, kad seniai būtų pasiekęs visų tikslų. Jeigu taip neatsitinka, vadinasi, tam yra priežasčių.

Mūsų ketinimas didžiąja dalimi nulemia rezultatą. Tai yra, jeigu dabar mes kažką turime, tai netolimoje praeityje norėjome turėti būtent tai.

Tada kyla klausimas: kas sustabdė mus kelyje į dar didesnę sėkmę? Kas sutrukdė pakelti kartelę aukščiau, nei yra dabar?

Silpnumas? Sugebėjimų trūkumas? Tingėjimas? Minkštas charakteris? Išskirtinis išorinių aplinkybių poveikis, kuris neliečia kitų žmonių? Nieko tokio!

Mūsų kuklumo priežastis – pusiausvyros siekimas.

Viskas mūsų pasaulyje susiję. Net menkiausios permainos vienoje srityje iššaukia pokyčius kitoje ar iškart keliose kitose.

Ne išimtis ir pinigai. Bet kokie materialinės gerovės pokyčiai sugeba pakeisti daug ką, kas gali sukelti žmogui stiprų stresą.

Blogai ar gerai, bet mes jau mokame gyventi dabar egzistuojančioje padėtyje. Staigios permainos privers mus gyventi nenuspėjamame pasaulyje, nežinomame ir todėl gąsdinančiame. Argi tai nepakankama priežastis sulaikyti save nuo „staigių judesių“?

Žinoma, jūs galite svajoti apie didesnį pinigų kiekį. Tačiau dabar jūs turite jų tiek, kiek sugebate sau leisti, kad sugriautumėte visos savo gyvenimo sistemos.

Ir turi reikšmės ne tik permainų baimė. Ne mažiau svarbūs yra prisirišimas, meilė, pagarba. Sutikite, kad nesugebėjimas susiorientuoti svetimame, piniguočių pasaulyje nulems santykių su brangiais žmonėmis pablogėjimą ir net išsiskyrimus. O juos aukoti dauguma net dėl labai didelių pinigų nenorėtų.

Būtent todėl dauguma pasirenka turėti tik tiek pinigų, kiek mums leidžia mūsų gyvenimo balansas.

Ar tai reiškia, kad neverta svajoti apie didesnę gerovę? Anaiptol ne.

Tačiau tam, kad tai išsipildytų ir nesukeltų liūdnų pasekmių, verta mokytis ne tik uždirbti pinigus, bet ir kurti stiprius santykius arba ištverti įtampą, kuri kyla krizių metu.

Svarbiausia reikia stengtis geriau pažinti save ir pasaulį. Tada tapti turtingiems nebus baisu. Ir dar ne mažiau naudinga yra susipažinti su savo baimėmis ir abejonėmis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *