Požymiai, rodantys, jog negerbi savęs santykiuose

Žmonės, kurie sąmoningai nerodo sau pagarbos, sutinkami pakankamai retai. Dėl to esama didelės rizikos, kad tu tai darai nesąmoningai, pats to nesuvokdamas. Santykiuose vieno iš sutuoktinių savigarbos stoka – didelė problema. Ir jei nesi tikras, ar esama šios problemos tavo poroje – atkreipk dėmesį į šiuos požymius.

Tu pats sau – ne prioritetas

Bet kokiuose santykiuose turi suvokti, kad pats svarbiausias žmogus, į kurio nuomonę ir jausmus reikia visada įsiklausyti – tai tu pats. Yra žmonių, kurie, pradėję santykius, pradeda savęs nepaisyti. Jie leidžia partneriui pačiam vienam priimti rimtus sprendimus, bendrai jų neaptarus, leidžia, kad partneris ribotų laisvę, nesidomėtų, kas yra tau svarbu ir reikšminga.

Gali pasirodyti, jog visa tai smulkmenos, kad santykiuose visi taip elgiasi, tačiau tai – saviapgaulė. Pasistenk įsiklausyti į save – ar tikrai partneris tavęs klausosi ir tave girdi, ar bando ieškoti kompromisų, o gal situacija ne tokia maloni, kaip tau iki šiol atrodė?

Retai pasakai ką iš tikrųjų galvoji

Tokia jau realybė, kad kiekvienoje poroje vienas žmogus dominuoja, kitas vaidina antraeilį vaidmenį. Ne visada tai pasireiškia taip akivaizdžiai, kad toks vaidmenų pasiskirstymas kristų į akį aplinkiniams. „Antraeilis” žmogus retai reiškia savo tikruosius jausmus ir praktiškai nesidalina savo mintimis. Kartais jis taip elgiasi, kad neužgautų partnerio, kartais – nenorėdamas pradėti konflikto. Tačiau vertėtų susimąstyti – kas, jeigu ne tu, pagalvos apie tavo jausmus? Tu negali visą laiką sakyti „taip”, jei supranti, kad pasiūlymas tau nepriimtinas. Kokia prasmė taip elgtis? Tu paprasčiausiai iškeli kitą žmogų aukščiau savęs, tuo pat metu nebūdamas visiškai tikras, kad jis to nusipelnė.

Dažnai atsiprašinėji

Jei dauguma tavo sakinių prasideda nuo žodžio „atleisk”, „atsiprašau”, tai jūsų santykiuose yra rimtų problemų. Tu negali atsiprašinėti už viską, kas vyksta su tavimi ir tavo gyvenimu. Tu neprivalai atsiprašinėti už savo jausmus ir mintis, už tai, kad partneriui šiandien sunki diena. Jei tavo moteris grįžta namo pikta ar nervinga, tu neprivalai teisintis ir atsiprašinėti, juk tu nesi jos prastos nuotaikos priežastis. Tačiau tu visada gali jai padėti. Tiesiog pasakyk, kad ją supranti ir pasiūlyk ką nors padaryti, kad nuotaika pasitaisytų. Trumpiau tariant, laikas atprasti nuo įpročio atsiprašinėti tais atvejais, dėl kurių tu nekaltas.

Nesiginčiji

Sveikuose santykiuose daug ginčų ir barnių. Juk ginčas – tai savo nuomonės išsakymas, ir tai normalu. Jei visada tylėsi apie tai, kas vyksta tavo viduje ar nuolankiai sutiksi su viskuo, ką tau siūlo partnerė, vargu ar tapsi išties laimingas santykiuose. Negalima amžinai visko laikyti savyje. Galiausiai ateis momentas, kai nuo viso to sprogsi ir konfliktas šiuo atveju geruoju nesibaigs.

Esi pasirengęs atleisti net labai rimtus nusižengimus

Kiekvienas savaip nustato, ką jis laiko „rimtu nusižengimu”. Tačiau visose traktuotėse yra vienas bendras dalykas: už rimtus nusižengimus neatleidžiama. Jei partnerė stipriai užgavo tave savo elgesiu ar žodžiais, vargu ar jos kaltę išpirks kalta šypsena ar eilinis prisipažinimas meilėje. Jums reikia bent jau pasikalbėti apie tai, kas įvyko ir išsiaiškinti poelgio priežastis. O jei tavo santykiuose pakanka paprasto atsiprašymo ar tu pats pasirengęs žengti pirmą žingsnį, net jeigu tau labai skauda – vertėtų rimtai susimąstyti, kas vyksta.

Visą laiką darai tai, kas tau nepatinka

Jei esi priverstas eiti į svečius pas žmonės, kurie tau nepatinka, teikti pagalbą tiems, kurie tavęs visiškai nevertina ir apskritai daugumą tavo veiksmų motyvuoja visi tie „reikia” ir „privalau”, nieko nuostabaus, kad praktiškai visą laiką esi blogos nuotaikos. Tavo moters draugės, kurios naudojasi tavo gerumu, jos giminaičiai, kurie kviečiasi tave į svečius, kad apkalbėtų tave tavo paties akivaizdoje – kam tau viso to reikia? Nors, žinoma, jei negerbi savęs santykiuose ir nesugebi nusibrėžti asmeninės erdvės ribų ir tapti autonomišku, tai ir savo dvasine būsena tikriausiai neypatingai rūpiniesi.

Leidi kitiems žmonėms kištis į savo gyvenimą

Pavojaus signalas – kai tavo tėvai žino apie jūsų porą tuos dalykus, kurie apskritai neviešinami, ar kai tavo kolegos eilinį kartą patarinėja, kaip turėtum pasielgti. Save gerbiantis žmogus niekada neleis kitiems žmonėms kišti nosies į savo santykius, juo labiau, švaistytis patarimais, kurių neprašei. Kai santykiuose dalyvauja daugiau kaip du žmonės, jie pradeda irti. Tiesiog turėk tai galvoje.

Blogai kalbi pats apie save

Gali susiformuoti įprotis kalbėti apie save visokias bjaurastis: tu ne toks jau labai ir simpatiškas, kartais – išvis apgailėtinas, nesugebantis nieko daugiau pasiekti, kvailokas ir t.t. Keiksnoti save už bet kokias nesėkmes ir nuvertinti savo pasiekimus nemažam skaičiui žmonių – gyvenimo prasmė. Nedaryk jų klaidos. Jeigu negerbi pats savęs ir savo darbo, vargu ar tave galės gerbti kas nors kitas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *