Priežastys, dėl kurių abipusiai jausmai neperauga į kažką didesnio

Jausmai gali užgimti akimirksniu. Meilė visada ateina netikėtai, kai jos nelauki ir nesitiki. Ji gali atnešti tiek laimę, tiek skausmą. O gali apskritai praeiti, išsisklaidyti, tarytum jos nė nebuvo.

Yra kelios pagrindinės, trukdančios užgimti meilei.

Saviapgaulė

Žmonės visada stengiasi parodyti savo geriausią pusę. Dažnai poros nariai idealizuoja vienas kitą. Jie mėgaujasi intymumu, nepastebėdami blogų partnerio savybių, negalvodami, kad jos gali egzistuoti. Tačiau ateina momentas, kai iliuzijos išsisklaido, žmonės sugrįžta į realybę. Paaiškėja, kad partneriai turi neigiamų charakterio bruožų, kompleksų ir baimių. Šis suvokimas priverčia nusivilti simpatijos objektu ir savo pasirinkimu. Dažniausiai šios situacijos išprovokuoja išsiskyrimą.

Atstumas

Kaip žinote, atstumas gali sunaikinti stipriausius jausmus. Gana dažnai šį reiškinį galima pastebėti ir realybėje: antrajai pusei reikia nuvažiuoti ilgą kelią (darbas, gyvenamoji vieta ir pan.), partneriai su ašaromis akyse atsisveikina, pažada vienas kitam skambinti ir, žinoma, beprotiškai ilgėtis… Laikui bėgant skambučiai darosi vis retesni, mintys apie mylimąjį nustoja kvaršinti galvą. Jau nesvarbu, ką simpatijos objektas veikia, kur jis yra ir kas jį jaudina. Jausmai palaipsniui atslūgsta.

Keletas simpatijų

Būna, kad žmogui patinka 2 objektai. Vienas sukelia lengvumo ir linksmumo jausmą, antrasis – apgaubia dėmesiu ir rūpestingumu. Tokiose situacijose sunku pasirinkti, nes nesinori prarasti nei vieno, nei kito. Renkantis vieną partnerį, tenka išsiskirti su antruoju, kad ir kokias emocijas išgyventum.

Aplinka

Žmonės labai jautrūs aplinkinių nuomonei. Dažnas reiškinys, kai artimas socialinis ratas protestuoja prieš simpatijos objektą. Pavyzdžiui, merginos gali neigiamai nuteikti savo draugę jos vaikino atžvilgiu. Tai priklauso nuo įvairių faktorių, pradedant banaliu pavydu, baigiant tuo, kad pati draugę nuteikinėjanti mergina jaučia simpatiją tos savo draugės vaikinui. Svarbų vaidmenį vaidina ir tėvai, kurie pasirinktą partnerį gali laikyti nepakankamai tinkama partija. Kaip rodo praktika, daugelis porų šio etapo neišgyvena.

Asmeninės nuostatos

Šiuo atveju viskas vyksta žymiai giliau – žmogaus psichikoje. Kiekvienas turi savo specifines nuostatas, kurios turi įtakos visoms gyvenimo sritims. Pavyzdžiai, pasitaiko situacijų, kai žmogus laiko save nevertu išrinktojo/išrinktosios, dėl ko nutaria pasitraukti, taip ir nepradėjęs pilnaverčių santykių.

Abejonės

Žmogus nėra tikras, ar jam reikia santykių, ar ne. Viena vertus, egzistuoja abipusė simpatija, o iš kitos pusės – kažkas trukdo. Neretai tokiomis priežastimis gali tapti nesėkmingi ankstesni santykiai, artumo baimė, menka savivertė, gyvenimo planai, į kuriuos „nesutelpa” santykiai.

„Aureolės efektas”

Šio reiškinio esmė slypi projekcijoje, kurią žmogus nukreipia į savo jausmų objektą. Jei pirmasis susitikimas buvo nepamirštamas, žmonės sugebėjo sužavėti vienas kitą (grožiu, aštriu protu, humoro jausmu), žmogus objektui priskiria pačias geriausias savybes, kurių objektas gali ir neturėti. Simpatiją vienas kitam pajutę žmonės ima bendrauti artimiau ir čia staiga „atsiveria akys“, paaiškėja, kad objektas anaiptol nepasižymi visomis žavingomis savybėmis. Tada ateina nusivylimas, ir jausmai išblėsta.

Negatyvas

Tarp žmonių egzistuoja prieštaravimai. Tai, kas vieno žmogaus elgesyje atrodo normalu, kito žmogaus elgesyje – erzina. Dažniausiai žmonės linkę taikstytis su tuo, nesiveldami į barnius. Tačiau neišvengiamai bus pasiektas kritiškas taškas, poros nariai išsakys vienas kitam visą susikaupusį pyktį, visas nuoskaudas. Tai faktorius, sukeliantis nusivylimą išrinktuoju, o po nusivylimo užgesta ir meilė.

.



Naujienos iš interneto

One thought on “Priežastys, dėl kurių abipusiai jausmai neperauga į kažką didesnio”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *