Šeimyniniai barniai kenkia vaikų smegenims

Ekspertai padarė išvadą, kad tėvų konfliktai gali sukelti vaikų smegenų vystymosi problemų. Šeimose, kur periodiškai vyksta konfliktai, vaikams prasčiau sekasi mokytis, jie patiria nuolatinį stresą.

Mokslininkai iš Rytų Anglijos universiteto nutarė skenuoti 58 jaunuolių, kurių amžius svyravo tarp 17 ir 19 metų, smegenis. Paaiškėjo, kad vaikas, kurio tėvai turi įprotį aiškintis santykius jo akivaizdoje, turi polinkį į pačius įvairiausius psichinius susirgimus. O dar blogiau yra tai, jog tokių vaikų smegenys vystosi žymiai lėčiau, nei jų bendraamžių iš nekonfliktiškų šeimų atveju.

Grupė specialistų, kuriems vadovavo daktaras Nikolas Volšas, taip pat atliko eksperimento dalyvių apklausą. Paaiškėjo, kad 27 iš 58-ių jaunuolių, būdami iki 11 metų amžiaus, reguliariai stebėjo tėvų kivirčus. Skenavimas parodė, kad absoliučiai visiems dvidešimt septyniems jaunuoliams smegenėlės buvo žymiai mažesnės, nei pas tuos, kurie konfliktuose nedalyvavo.

Tyrinėtojai akcentuoja, jog būtent ši smegenų dalis – smegenėlės – yra atsakingos už vestibiuliarinio aparato darbą, streso įveikimą ir žmogaus sugebėjimą mokytis. Dėl to, turint galvoje tokius nepaguodžiančius eksperimento rezultatus, tėvams visgi vertėtų pasistengti, kad jų vaikai netaptų nemalonių šeimyninių scenų liudininkais. Kitaip neišvengsime didelių problemų su vaiko vystymusi, iškils sunkumų moksluose, ir netgi psichinių sutrikimų neteks ilgai laukti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.