Eikvoti energiją

Septyni žmonių tipai, kuriems neturėtumėte eikvoti savo energijos

Kiekvienas sutiktas žmogus turi ko nors išmokyti ir prisidėti prie gilesnio gyvenimo supratimo. Tačiau kai kurie tipai sunaudoja daugiau mūsų energijos, nei įneša į mūsų gyvenimą. Todėl reikėtų vengti kontaktų su tokiais žmonėmis, su kuriais pabendravę pasijuntate ištuštėję. Pablogėjusi nuotaika ir atsiradęs nuovargis bus įspėjamieji ženklai, kurių ignoruoti neverta.

Septyni tipai, kurių patartina saugotis

1. Amžinas pesimistas

Tikriausiai pažįstate ne vieną tokį žmogų. Jie mato stiklinę pustuštę net tada, kai ji būna pilna. Bet kokį džiaugsmingą įvykį jie gali paversti liūdnu.

Svarbu išlikti empatiškiems: visiems pasitaiko blogų dienų. Bet jei kas nors dažniausiai būna negatyviai nusiteikęs, nepatenkintas ir smerkia visus ir viską, aplinkinius tai gali išsekinti. Psichologai teigia, kad nuotaika užkrečiama. Jei nuolat būsite pesimistų apsuptyje, tai ims daryti įtaką jūsų pasaulėjautai.

2. Negailestingas kritikas

Kritikai visada ras ką kritikuoti. Šiems žmonėms niekas nėra pakankamai geras – ar tai būtų išvaizda, ar asmeniniai sprendimai, ar net smulkmenos. Dažnai jų kritika yra susijusi su jų pačių nesaugumu ir menkavertiškumo kompleksu, o ne su tikrais kitų žmonių trūkumais.

Psichologai tai aiškina kaip žmogaus vidinių problemų projekcija į kitus. Nuolatinė kritika yra jo būdas susidoroti su savo kompleksais.

3. Vartotojas

Tai žmonės, kurie jūsų gyvenime pasirodo tik tada, kai jiems ko nors prireikia. Tokius susitikimus jie pradeda draugišku pasveikinimu, bet greitai pereina prie prašymų ar reikalavimų.

Tai sukuria jausmą, kad žmogus kitus suvokia tik kaip savo poreikių tenkintojus ir jam reikalingų išteklių turėtojus. Šie vienpusiai santykiai gali pakenkti psichinei sveikatai, nes sukelia emocinį išsekimą.

4. Dramos karalienė

Ji gyvena su nuolatine chaoso būsena, į savo problemas įtraukdama visus aplinkinius.

Normalu palaikyti draugus sunkiais laikais, bet jei kiekvienas pokalbis virsta nauju gyvenimo dramos epizodu, tai gali sukelti stresą ir išsekinti. Svarbu išlaikyti pusiausvyrą ir skirti laiko pozityvesniam ir turtingesniam bendravimui.

5. Energinis vampyras

Energiniai vampyrai tiesiogine prasme išsiurbia visas kito asmens gyvybines jėgas. Po bendravimo su jais dažnai lieka visiškos tuštumos jausmas.

Psichologai šį reiškinį aiškina veidrodiniais neuronais – smegenys atkartoja kitų emocijas, o neigiami energinio vampyro jausmai gali būti perduoti kitiems žmonėms. Nuolatinis bendravimas su tokiais asmenimis gali pabloginti nuotaiką ir būklę.

6. Draugas tik džiaugsmui

Tokie draugai atsiranda tik gerais laikais, bet dingsta prasidėjus sunkumams. Tai ypač skaudu, nes sunkiomis akimirkomis labiausiai reikia draugo paramos ir palaikymo.

Tačiau jų nesugebėjimas išlikti draugais sunkumų laikais yra jų pačių, o ne kažkieno kito problemų atspindys. Svarbu apsupti save žmonėmis, kurie jus vertina ir palaiko ne tik džiaugsme, bet ir varge.

7. Kaltintojas

Kaltės jausmo kurstytojai yra meistriški manipuliatoriai. Jie naudoja emocinį šantažą, kad palenktų kitų valią savo troškimams įgyvendinti. Jie puikiai žino, kaip kitam sukelti kaltės jausmą, kai stengiasi įtvirtinti savo asmenines ribas ar kitas atsisako įvykdyti jų prašymą.

Tačiau kiekvienas turi teisę nusistatyti savo asmenines ribas, todėl svarbu tokiai manipuliacijai nepasiduoti. Jei kas nors jums dažnai sukelia kaltės jausmą, tai yra signalas, kad jis jus išnaudoja, ima iš jūsų daugiau, nei duoda pats.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *